سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

وزیر بهداشت از احتمال شورش مردم فقیر خبر داد

 

شاهد علوی – ایران وایفر، وضعیت کرونا در ۲۱ استان کشور، از جمله تهران بحرانی است و مسوولان ستاد مبارزه با کرونا در تهران هشدار می‌دهند که با ادامه وضعیت فعلی، کنترل اوضاع دشوار خواهد شد. د ر همین حال، وزیر بهداشت در نشست اضطراری کرونا در تهران با گلایه از مردم و مسوولانی که اسم‌شان را نبرد و با ادعای آمادگی وزارت‌خانه برای مقابله با کرونا گفت وظیفه او حفظ سلامتی مردم است اما از او خواسته‌اند به فکر معیشت باشد.
سعید نمکی هم‌چنین گفت مساله امنیتی جدی است و مردم گرسنه ممکن است طغیان کنند.

وزیر بهداشت در این نشست با اشاره به برنامه وزارت‌خانه در مبارزه با کرونا گفت مسوولیت وضعیت فعلی و بازگشت موج کرونا، ناشی از سهل‌انگاری دیگران است: «چه مردم و چه دوستانی غیر از مردم که در جایگاه‌هایی در بخش خصوصی و دولتی نشسته‌اند.»


او مدعی شد ایران هفتم بهمن ۱۳۹۸ اولین کشور جهان بوده که پروازها را قطع و پیش از تولید کیت آزمایش کرونا در دنیا، روش «پی‌سی‌آر» (PCR‌) را طراحی کرده است. نادرستی این ادعاها را خواندن همین‌ گاه‌شمار آشکار می‌کند.

نمکی در ادامه، پس از تملق بسیار علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به صورت غیرمستقیم اما صریح از حسن روحانی انتقاد کرد. او گفت به جای این ‌که به رییس‌جمهوری بگویند تو غصه نخور و دنبال بیماری باش و اقتصاد را ما حمایت می‌کنیم، در دوگانه معیشت و سلامت، از او که فقط باید به سلامت می‌پرداخت، خواستند به معیشت بیش از سلامت بپردازد.

زندگی اکثریت مردم فقیر و بدبخت و گرسنه ایرانی زندگی سرمایه داری آخوند های حکومتی و پاسدار ها و گماشتگان و چماقداران رژیم اسلامی.

وزیر بهداشت افزود روحانی باید به پرسنل می‌گفت پروتکل بنویسید که چه‌گونه بازگشایی انجام شود، به جای این‌ که بایستد و بگوید چه‌گونه ببندیم.

اما شاید مهم‌ترین بخش سخنان نمکی، اشاره او به احتمال شورش مردم بود. وزیر بهداشت گفت گزارش‌های امنیتی تایید می‌کنند مردم از فقر و تهی‌دستی به سمت طغیان می‌روند. نمکی گفت مساله امنیتی جدی است و رییس‌جمهوری و نیروهای امنیتی باید به معیشت مردم و عدم شکل‌گیری طغیان فکر کنند.

در ایران میلیون ها ایرانی اعم از نوجوان و جوان و زن و مرد اعتیاد دارند.

در حالی‌که مقامات درمانی و بهداشتی در برخی از استان‌ها از تکمیل ظرفیت تخت‌های کرونا و یا پر شدن بخش‌های آی‌سی‌یو خبر می‌دهند، قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت گفت وضعیت فعلی بیماران کرونایی هنوز بدتر از اسفند ۱۳۹۸ نشده است.
او مدعی شد تجهیزات لازم در اختیار استان‌ها قرار گرفته است و در حال حاضر وضعیت تخت‌های بیمارستانی برای پذیرش بیماران کرونایی مشکلی ندارد و به نظر نمی‌رسد که نیازی به راه‌اندازی مجدد بیمارستان‌های سیار باشد.

اما سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز می‌گوید هرچند کمبود تخت آی‌سی‌یو در خوزستان وجود ندارد اما ظرفیت خالی نیز موجود نیست و این به آن معنا است که با افزایش شمار بیماران بدحال، تختی ویژه برای بستری آن‌ها در دسترس نخواهد بود.
فرهاد ابول‌نژادیان با اشاره به این‌که کمبود زیرساخت‌های حوزه درمان یکی از مشکلات و عقب‌ماندگی‌های استان خوزستان از گذشته است، گفت برای بعضی بیمارستان‌ها از سوی وزارت بهداشت دستگاه اکسیژن‌ساز تامین شده و برای برخی هم تلاش می‌کنیم تامین شود، هرچند قیمت هر دستگاه دو میلیارد و ۴۰ میلیون تومان است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز هم با اشاره به این‌که خوزستان هفتمین هفته خود را در وضعیت قرمز کرونا سپری می‌کند، هشدار داد این استان جزو مناطق خیلی پرخطر کرونا به شمار می‌رود.
سیدمحمد علوی گفت اگرچه در دو تا سه روز اخیر موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان اندکی کاهش یافته اما این کاهش‌ موقتی است.

در تهران هم علی‌رغم هشدارهای بسیار برخی مقامات بهداشتی، وضعیت باز بحرانی شده است. بنا بر آمار اختصاصی «ایران‌وایر»، در سه روز اخیر شمار مرگ‌و‌میر روزانه این کلان‌شهر به بالای ۷۰ نفر رسیده است و در مجموع ۲۲۰ پیکر کرونایی تحویل بهشت‌زهرا شده‌اند. بنا بر همین آمار، از اول اسفند تاکنون در مجموع شش هزار و ۲۴۳ نفر در تهران بر اثر کرونا فوت کرده‌اند.

در این شرایط، علی‌رضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران خواستار لغو آزمون‌های حضوری دانشگاه‌ها و افزایش سطح تراکنش‌های مالی، تقلیل ساعات کاری و استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی کارمندان شد و تاکید کرد محدودیت‌ها باید به تهران بازگردند.
به گفته زالی، در ۴۸ ساعت گذشته آمار مراجعه کنندگان با علایم بیماری کووید-۱۹ به مراکز بهداشتی و درمانی تهران به بالاترین رقم خود رسیده و اکنون وضعیت بسیار شکننده‌ای در شهر تهران حاکم است. آمار مبتلایان و فوتی‌ها طی ۱۰ روز قبل به صورت صعودی رو به افزایش بوده است.

شرایط بحرانی تهران موجب شد معاون درمان وزارت بهداشت با ابلاغ بخش‌نامه‌ای به سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و بهشتی، بخواهد همه مراکز درمانی و بیمارستان‌های تهران به جز بیمارستان‌های تک تخصصی را تا اطلاع ثانوی موظف به پذیرش بیماران مشکوک به کرونا کنند.

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

بر اساس این بخش‌نامه، اگر بیمارستان فاقد تخت‌های خالی باشد، لازم است با اخذ پذیرش از طریق ستاد هدایت، به بیمارستان‌های تابعه دانشگاه متبوع ارجاع داده شوند.

انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران هم با اذعان به این‌که وضعیت هشدار برای تهران هم‌چون وضعیت قرمز است، گفت چون تهران پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، در صورتی که پایتخت به وضعیت قرمز برسد، کنترل شرایط در آن سخت می‌شود.

علی اعطا، سخن‌گوی شورای شهر تهران با توجه به وضعیت شیوع کرونا در پایتخت در پستی توییتری نوشت وضعیت شهر از نظر کرونا «‌بسیار اسفناک» و در وضعیت قرمز و افزایش پرشتاب تعداد بیماران و جان‌باختگان، حیرت‌آور است و ستاد کرونا بی‌هیچ مسامحه‌ای، باید جدی‌ترین محدودیت‌ها را تصویب و اعمال کند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس هم گفت در ایران در برخی از روز‌ها ۳۰۰ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
محمدعلی محسنی‌بندپی گفت آمار‌ اعلام شده از سوی وزارت بهداشت پایین‌تر است به‌خاطر این که شمار افرادی را که در بیمارستان‌ها بستری شده و سپس جان خود را از دست داده‌اند، نشان می‌دهد اما کسانی که در منزل و یا در مسیر انتقال به بیمارستان فوت شده‌اند، در این آمار‌ها دیده نشدند.

معاون درمان وزیر بهداشت هم گفت تعداد مبتلایان به ویروس کرونا ظرف سه هفته اخیر در استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی روند رو به افزایش داشته است.

قاسم جان‌بابایی با اشاره به امکان اعمال مجدد محدودیت‌های بیشتر در کلان‌شهر مشهد گفت تنها با برقراری مجدد محدودیت‌ها می‌توان انتظار داشت بیماری کاهش یابد اما برای اعمال محدودیت‌های سنگین باید در ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری ‌شود.

آخوند قاتل و جنایتکار و دزد و میلیاردر علی خامنه ای خونخوار. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

در مازندران که در پیک اول شیوع کرونا در ایران، جزو سه استان با بیشترین مبتلایان و رقم مرگ‌و‌میر بود، هم اکنون ۷۰۰ بیمار کرونایی بستری هستند و شما این بیماران در یک هفته اخیر ۵۰ درصد رشد کرده‌ است.
ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت هشدار داد روند ابتلا به کرونا در استان مازندران افزایشی شده است و مردم باید از سفر به این استان خودداری کنند.

در شرایطی که بنا بر آمار رسمی، ۲۰ استان ایران در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارند، برخی خبرهای کرونا در استان‌ها بسیار شبیه هم هستند؛ سیر صعودی ابتلا و مرگ‌و‌میر ناشی از کرونا و یا افزایش شمار شهرهای قرمز در استان‌های مختلف.

از خرج میلیاردها تومان پول ایران برای سوریه و حزب الله لبنان… تا زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، و فقر کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده در حکومت اسلامی آخوند ها.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی بابل، آمار شناسایی بیماران جدید در این شهرستان رکورد زده و هم‌چنان رو به افزایش است و وضعیت در این شهرستان از روز شنبه هفته جاری به حالت قرمز درآمده است. بابل در موج اول ابتلای کرونا از نقاط بسیار درگیر ایران بود و دو ماه وضعیتی بحرانی داشت.

تورج اسدی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم با اشاره به افزایش بیماران کرونایی با وضعیت حاد تنفسی در یک هفته اخیر در این استان، هشدار داد استان ممکن است با کمبود تخت‌های مراقبت ویژه روبه‌رو شود چون در دو هفته اخیر شمار بیماران بستری کرونا در استان دو برابر شده و به حدود ۶۵۰ نفر رسیده است.

محبوب علیلو، دادستان آذربایجان شرقی اعلام کرد برای مقابله با شیوع کرونا، برپایی مراسم عزا و عروسی در این استان ممنوع است و در صورت برپایی این نوع مراسم‌ها، مکان‌های برگزاری پلمب می‌شوند.

این عکس و خبر در گذشته از سایت حکومتی تابناک برداشته شده است. فروش نوزادان در ایران منجمله خبرهای دردناک و مداوم است. این عکس مربوط به حدودا سه سال قبل است.

او افزود اگر کسی هم در این مراسم به کرونا مبتلا شود، صاحب عزا یا عروسی و صاحب مکان برگزاری از لحاظ کیفری و مدنی مسوول شناخته خواهند شد و به عنوان ایراد صدمه بدنی یا قتل عمدی، به پرداخت دیه و مجازات تعزیری محکوم می‌شوند.

محمود دهقانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از درخواست اعمال محدودیت‌های جدید در شهرستان‌های استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت تعداد بیماران با علایم حاد تنفسی در استان روز به روز در حال افزایش است و نسبت به دوره قبل، ۲.۵ برابر شده و موارد بستری در بیمارستان‌های استان به بیش از ۲۱۸ نفر رسیده است.

علی‌رضا میراحمدی‌زاده، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن اشاره به این‌که شمار فوت دو رقمی در استان فارس بر اثر ابتلا به کرونا در یک روز نگران کننده است، گفت شمار مبتلایان کرونا در این استان نیز به وضعیت نگران ‌کننده رسیده است.

عبدالرضا فاضل، رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به اضافه‌شدن گرگان و آزادشهر به جمع شهرهای دارای شیوع بالای کرونا در این استان، گفت شرایط کل استان قرمز است و تعداد بستری‌های کرونا در مراکز درمانی استان به بیش از ۷۵۰ نفر رسیده و بستری روزانه استان از ۵۰ نفر به ۱۰۰ نفر افزایش یافته است.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و دزد و سربار که زندگی های اشرافی دارند. این جماعت انگل صفت عامل اصلی عقب ماندگی و درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و ایرانی اند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

محمدحسن درخشان، از مدیران دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد گفت روزانه حدود ۶۰۰ آزمایش کرونا در مراکز جامع خدمات سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت می‌شود که نتیجه آزمایش حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد از آن‌ها مثبت است؛ یعنی تنها در مشهد هر روز نزدیک به ۲۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی می‌شوند.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه گفت شیوع کرونا در هفته گذشته در این استان روند ثابتی داشته و رشد آن متوقف شده اما هم‌چنان وضعیت قرمز است و اکنون ۳۸۰ بیمار کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند و هر ۱۵۰ دقیقه، یک بیمار کرونایی در استان فوت می‌کند.

رامین معبودی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت از زمان ورود کرونا به کشور تاکنون، حدود ۲۰ درصد از جمعیت این استان به این ویروس مبتلا شده‌اند. به این ترتیب، می‌توان گفت از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ساکن استان، تاکنون نزدیک به ۲۶۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها. پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آتش به اختیار هم دو طرفه است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

کامیل کریمیان، فرماندار ویژه سقز با اشاره به شیوع دوباره کرونا در این شهرستان، گفت قوانین سخت‌گیرانه در حوزه بهداشت عمومی اعمال می‌شود و نباید با کسانی که سلامت مردم را به خطر می‌اندازند، با مماشات برخورد کرد.
برابر با آمار رسمی وزارت بهداشت، تا امروز ۷۰ نفر در سقز در اثر ابتلا به کرونا درگذشته‌اند.

سیما سادات‌لاری، سخن‌گوی وزارت بهداشت هم‌چون هر روز، نتایج مهندسی آمار شبانه‌روز گذشته را اعلام کرد و گفت در این مدت دو هزار و۶۹۱ مبتلای دیگر به کرونا شناسایی شده‌اند که هزار و ۴۵۵ نفر از آن‌ها بستری هستند و مجموع مبتلایان به ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ نفر رسیده است.
به گفته او، در همین مدت ۱۵۳ بیمار دیگر هم درگذشته‌اند و مجموع درگذشتگان کرونا در ایران به ۱۲ هزار و ۸۴ نفر رسیده است.

به گفته سخن‌گوی وزارت بهداشت، استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز و استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.

در بی‌اعتباری اطلاعات داده شده از سوی سخن‌گوی وزارت‌ بهداشت همین بس که او وضعیت استان گلستان را هشدار اعلام می‌کند اما رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی استان به صورت رسمی اعلام کرده شرایط کل استان گلستان قرمز است.

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری  زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.