سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

سخنرانی روز استقلال دونالد ترامپ: دو تروریست بزرگ، سلیمانی و البغدادی، را از میان برداشتیم

 دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه شنبه چهارم ژوئیه طی سخنرانی مراسم گرامی داشت روز استقلال این کشور قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و ابوبکر بغدادی، رهبر سابق گروه داعش را دو تروریست بزرگ دنیا خطاب کرد و گفت آن ها را برای همیشه از میان برداشتیم.

trump_070520.jpg

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه، دونالد ترامپ شامگاه شنبه چهارم ژوئیه بخشی از سخنرانی خود به مناسبت روز استقلال ایالات متحده در واشنگتن را به موفقیت ها و افتخارات نیروهای نظامی آمریکا اختصاص داد و تصریح کرد: «ما طی سه سال اخیر در راستای افزایش قدرت نیروهای نظامی کشور گام های زیادی برداشتیم و تجهیزات آن ها را افزایش دادیم. سال گذشته نیروهای نظامی ما توانستند دو تروریست بزگ دنیا، قاسم سلیمانی و ابوبکر بغدادی را برای همیشه از میان بردارند».

دونالد ترامپ ضمن تبریک روز استقلال به همه شهروندان آمریکا و یاد آوری نام برخی از نیروهای نظامی آمریکایی که برای این کشور در طول تاریخ افتخار آفریده اند، افزود: «هیچ دشمنی در جهان توان رویارویی با قدرت نظامی ایالات متحده را ندارد. نیروهای نظامی ما که قهرمانان کشور هستند و در تمام جنگ های مهم دنیا حضور داشتند و دارند».

آخوند، پاسدار، بسیجی، قاتلین و جنایتکاران و فاسدین. دشمنان ایران و ایرانی. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست. خوشبختانه سلیمانی کرمانی به سزای کارهای جنایتکارانه و تروریستی اش رسید.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی روز شنبه خود به شیوع ویروس کرونا در این کشور اشاره نمود. وی گفت: «ویروس کرونا از چین آمد و پنهان کاری مقامات پکن موجب شد تا تمام کشورهای دیگر با پیامدهای شیوع این ویروس مواجه شوند». وی همچنین بار دیگر تاکید کرد: «چین باید پاسخگوی پیامدهای شیوع ویروس کرونا باشد». در همین حال، رئیس جمهوری آمریکا افزود آمریکا با ویروس کرونا مبارزه می کند و در حال حاضر بیش از هر کشور دیگر در کیفیت آزمایش و تحقیق برای دست یافتن به واکسن این ویروس پیشتاز است. وی در این سخنرانی هیچ اشاره ای به افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان بیماری کوویدـ۱۹ طی روز های آخیر در آمریکا نکرد.

دونالد ترامپ در بخش دیگر از سخنرانی خود در آستانه روز استقلال به تظاهرات ضد نژاد پرستی در این کشور که در پی کشته شدن جرج فلوید آغاز شد، پرداخت و تصریح کرد اجازه نمی دهد تفرقه افکنی دشمنان ملت آمریکا را تحت تاثیر قرار دهد. وی معترضان را به حمله به میراث فرهنگی آمریکا متهم کرد و سرنگون ساختن مجسمه های تاریخی این کشور را تلاشی برای «بدنام کردن» قهرمانان آمریکا خواند.

تظاهرات ضد نژاد پرستی در آمریکا یک روز پس از کشته شدن (۲۵ مه) یک شهروند سیاه پوست، جورج فلوید، توسط یک پلیس سفید پوست در شهر مینیاپولیس آغاز و سپس به دیگر نقاط این کشور گسترش یافت.

پاره کردن عکس قاسم سلیمانی تروریست در تهران. ۲۱ دی ۹۸