سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: حمله نیروی انتظامی به تجمع اعتراضی پرستاران مشهد و ضرب‌وشتم و بازداشت شماری از آنها

به گزارش دریافتی، جمعی از پرستاران مشهد صبح امروز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه ۹۹، مقابل دادگستری مشهد، اقدام به تجمع اعتراضی نسبت به مشکلات شغلی خود نمودند که با یورش و درگیری نیروی انتظامی مواجه شدند.

مطابق این گزارش، مأموران نیروی انتظامی با باتوم و شوک الکتریکی به پرستاران حمله کردند و بنرها و پلاکاردهایشان را پاره و شماری از آنها را دستگیر کردند.

بنا به گفته پرستاران شاغل در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد که قصد تجمع اعتراضی در مقابل دادگستری مشهد را داشتند، حدود ۱۰ نفر از پرستاران بازداشت شدند.

خبرگزاری ایلنا نیز گزارش کرد، حدود ۱۰ پرستار در این تجمع اعتراضی که از پیش نیز تذکری در رابطه با عواقب آن داده نشده بود، دستگیر شدند.

براساس این گزارش، دبیرکل خانه پرستار گفت: «در تجمع امروز، چهارشنبه ۱۱تیر ماه جمعی از پرستاران مقابل دادگستری مشهد، اقدام به تجمع نمودند که تعدادی بازداشت و بعد آزاد شدند.»

محمد شریفی مقدم، با بیان این‌که تعدادی از پرستاران شاغل در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اعتراض به مشکلات شغلی قصد جمع شدن مقابل دادگستری مشهد را داشتند، گفت: «آن‌ها قصد داشتند برای برگزاری یک تجمع صنفی آرام و مسالمت‌آمیز مقابل دادگستری مشهد تجمع کنند، اما حدود ۱۰ نفر از آن‌ها بازداشت شدند.»

فقر و بیکاری اکثریت جوانان و مردم فقیر ایران، و چپاول اموال ایران و ایرانی و زندگی اشرافی آخوند ها و آیت الله های حکومت اسلامی، و پول های میلیاردی که از طرف رژیم ایران صرف موشک سازی و یا کمک به حزب الله و حسن نصرالله مزدور در لبنان و بشار اسد در سوریه و حشد شعبی در عراق، و دیگر حامیان و تروریست های جمهوری اسلامی میشود.

شریفی‌مقدم در رابطه با تجمع امروز که منجر به درگیری با نیروی انتظامی شد، افزود: «به همین دلیل مقابل دادگستری رفتند تا از دستگاه قضایی بخواهند که برای تحقق خواسته‌های صنفی آن‌ها ورود کند که متاسفانه این موضوع پیش آمد.»

وی ادامه داد: «این در شرایطی است که پرستاران مشهدی در راه مبازره با کرونا، شهید دادند و تعدادی از آن‌ها به این ویروس مهلک مبتلا شده‌اند، اما دانشگاه علوم پزشکی مشهد به خواسته‌های آن‌ها رسیدگی نکرده است.»

وی به مشکلات پرستاران پرداخت و تصریح کرد: «جبران کمبود کادر پرستاری و افزایش فشار کار در روزهای مقابله با کرونا، رفع تبعیض بین گروه‌های پزشکی با پرستاری، رفع تبعیض میان نیروهای ستادی با بالینی، به‌روز کردن کارانه‌ها که آخرین کارانه، فرودین سال ۹۸ پرداخت شد و برقراری فوق‌العاده ویژه از جمله مهم‌ترین مشکلات شغلی پرستاران مرتبط با  دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.»

از فقر و بدبختی اکثریت ایرانیان تا زندگی اشرافی آخوند ها و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی. اینها دشمنان حقیقی مردم ایران و ایران هستند.

لازم به یادآوری است که پیش از این بارها پرستاران مشهد، به علت برآورده نشدن خواسته‌هایشان، از جمله تعیین‌تکلیف نبودن شغل و تبعیض و اجرا نشدن قانون پرستاری، دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

آخرین بار، در ۱۶ فروردین سال جاری، پرستاران مشهد در اعتراض به تجهیزات و ماسک‌‌های غیراستاندارد، هم‌زمان با شیوع کرونا در مشهد و افزایش آمار پرستاران مبتلا به ویروس کرونا، اعتراض کرده بودند.