دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: تجمع اعتراضی پرستاران داوطلب یاسوج در اعتراض به بیکاری

بنا به گزارش رسیده، پرستاران داوطلب یاسوج، در اعتراض به بیکاری بعد از قراردادهای ۸۷ روزه دست به تجمع اعتراضی زدند.

پس از تجمعات اعتراضی پرستاران در دیگر شهرهای کشور، از جمله گیلان، مازنداران و اصفهان، روز سه‌شنبه ۱۳ خرداد ماه ۹۹، پرستاران داوطلب یاسوج نیز در اعتراض به بیکاری‌شان پس از اتمام قراردادهای ۸۷ روزه تجمع اعتراضی برگزار نمودند.

به گزارش ایلنا، پرستاران قرارداد ۸۷ روزه یاسوج که از ابتدای شیوع کرونا در بیمارستان‌های یاسوج مشغول به کار بودند، پس از اتمام قرارداد، توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج جذب و استخدام نشده و از شغل‌شان بیکار شدند. آنها در اعتراض به این اقدام، مقابل استانداری یاسوج اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع اعتراضی

پرستاران معترض پلاکاردهایی در دست داشتند که در بین آن‌ها، این جملات به چشم می‌خورد: «سزای فداکاری بیکاری نیست»، «کرونا را شکست دادیم، اما از کار بیکار شدیم» و «کرونا = دوری از خانواده»

در حالی پرستاران یاسوج پس از اتمام قرارداد ۸۷ روزه بیکار می‌شوند که معاونت پرستاری وزارت بهداشت و درمان، اخیراً اعلام کرده بود که خوزستان به کمبود نیروی پرستاری در ایامی که تعداد بیماران مبتلا به کرونا افزایش پیدا کرده و در بین دیگر استان‌های کشور سیر صعودی را طی می‌کند، نیازمند می‌باشد.

پرستاران یاسوج نیز از جمله پرستارانی بودند که با قرارداد ۸۷ روزه‌، از ابتدای شیوع کرونا در بیمارستان‌ها مشغول به کار شدند و علی‌رغم تهدیداتی که بیماری کرونا، جان آن‌ها و خانواده‌های‌شان را تهدید می‌کرد، بیشترین تلاش و خدمات‌رسانی را به شهروندان انجام دادند؛ اما اکنون پس از اتمام قراردادشان، نسبت به عدم حمایت از طرف دولت و مسئولین، اخراج و بیکار می‌شوند.

این در حالی است که بسیاری از پرستاران، حتی از دستمزد این مدت کارشان در بیمارستان‌ها محروم شده و حقوق این کار خدماتی‌شان در بیمارستان‌ها‌ نیز پایمال شده است.

فقر و بیکاری اکثریت جوانان و مردم فقیر ایران، و چپاول اموال ایران و ایرانی و زندگی اشرافی آخوند ها و آیت الله های حکومت اسلامی، و پول های میلیاردی که از طرف رژیم ایران صرف موشک سازی و یا کمک به حزب الله و حسن نصرالله مزدور در لبنان و بشار اسد در سوریه و حشد شعبی در عراق، و دیگر حامیان و تروریست های جمهوری اسلامی میشود.