دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: سیر صعودی ویروس کرونا در حداقل ۱۰ استان و بالا گرفتن انتقادها از بازگشایی مشاغل

در حالی که حتی به گزارش رسانه‌های دولتی ، شیوع ویروس کرونا در حداقل ۱۰ استان کشور روند صعودی دارد، انتقادها از بازگشایی مشاغل پرخطر افزایش یافته است.

حمید سوری، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی و عضو ستاد مقابله با کرونای تهران‌بزرگ، روز سه‌شنبه ۶ خرداد ماه، در گفت‌وگو با ایرنا پلاس گفت: «بازگشایی کسب و کارهای پرخطر در کشور از ۶ خرداد ماه هرچند می‌تواند توجیه یا استدلال‌های اقتصادی، اجتماعی و روانی داشته باشد، اما براساس شاخص‌های اپیدمیولوژی بسیار خطرناک بوده و به هیچ وجه قابل دفاع نیست.»

وی تاکید نمود: «اطلاعات مربوط به بستری و مرگ ناشی از کووید ۱۹ که بسیار موثق‌تر از آمارهای ابتلا است، تأیید بر این نکته است که ویروس کرونا استان به استان کشور را درمی‌نوردد و در حال حاضر روند این بیماری حداقل در ۱۰ استان صعودی است.»

ویروس کرونا در ایران و مرگ و میر مردم و دروغگوئی و پنهانکاری و تهدید پزشکان و مردم بخاطر خبررسانی. جان مردم ایران برای این جانیان رژیم اسلامی بی ارزش است! مرگ بر پاسدار و بسیجی و آخوند. مرگ بر این جماعت و جنایتکاران رژیم اسلامی که دشمنان مردم شریف ایران هستند.

هم‌زمان مینو محرز، متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا، نیز به ایسنا گفت: «دقیقا نمی‌دانم چه تدابیری اندیشیده شد که بازگشایی‌ها صورت گرفت.»

هم‌زمان با این انتقادها، نادر رحمانی، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت، اعلام کرد: «رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، طباخی‌ و فست‌فودها، گرمابه، سونا و ماساژ، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا که از جمله صنوف پرخطر هستند از روز سه‌شنبه ۶ خرداد ماه، فعالیت خود را از سر می‌گیرند.»

در استان یزد، که به نظر می‌رسید شیوع ویروس کرونا تحت کنترل قرار گرفته، روز سه‌شنبه ۶ خرداد ماه، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی صدوقی گفت: «در برخی از شهرستان‌ها در چند روز اخیر مواردی از افزایش تعداد افراد مشکوک به کرونا به صورت خفیف مشاهده شد.»

همه علم امام صادق و آخوند ها و اسلام برای درمان بیماری کرونا و دیگر بیماری ها نوشیدن شاش شتر و روغن بنفشه در مقعد است! قابل توجه ایرانیان مسلمان و فریب خورده توسط آخوند های شیاد و دروغگو و مفت خوران و فاسدین و دزد های اموال مردم ساده دل.

یرنا نیز از استان زنجان گزارش داد: «در روزهای اخیر دوباره شیوع ویروس کرونا در این استان افزایش یافته و نگرانی‌هایی را به وجود آورده است.»

روند صعودی شیوع ویروس کرونا در برخی استان‌های ایران، بر اقتصاد این استان‌ها نیز شدیدا تاثیر منفی گذاشته است.

ابراهیم انواری، استاد اقتصاد دانشگاه چمران اهواز، روز سه‌شنبه ۶ خرداد ماه، به ایرنا گفت: «محدودیت‌های اعمال شده به دلیل شیوع ویروس کرونا در مرز خوزستان، به شدت بر اقتصاد مردم و استان تاثیر داشته است که به نظر می‌رسد این بحران در کوتاه‌مدت باعث از دست رفتن برخی از بازارهای صادراتی استان بخصوص در کشور عراق شود.»

علی کیانی، رئیس اتاق اصناف سبزوار در استان خراسان رضوی نیز گفت: «از پیامدهای ناشی از کرونا تعطیلی همیشگی حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در این شهر بوده است.»

علی‌رغم انتقاداتی که رسانه‌های حکومتی منتشر کرده‌اند که البته بخش کوچکی از واقعیت پشت‌پرده جنگ و جدال بین مقامات و وزارت‌خانه‌های دولتی است، اما تصمیم دولت و در کل حاکمیت، یک‌سویه کسب منافع و درآمد خود و فرستادن مردم محروم به چنگال مرگبار کرونا است.