شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

روایت معاون بهزیستی خراسان رضوی از ابعاد نوزادفروشی به دلیل فقر ــ انتقال ۲۰۰نوزاد فروخته شده با حکم دادگاه به بهزیستی

معاون بهزیستی استان خراسان رضوی از افزایش پدیده «خرید و فروش نوزادان و کودکان» خبر داد و گفت که فقط در این استان دادگاه ۲۰۰ نوزاد و کودک فروخته شده را به بهزیستی تحویل داده است.

به گزارش ایران انترنشنال، غلامحسین حقدادی، معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به پدیده خرید و فروش نوزادان در این استان، گفت که «خرید و فروش نوزادان خانواده‌هایی که از لحاظ مالی توانایی نگهداری فرزند را ندارند در حاشیه بیمارستان‌ها از سوی دلالان صورت می‌گیرد».

حقدادی  تاکید کرد که «فقر مالی شدید» یکی از دلایل اصلی این پدیده است و گفت: «خانواده‌هایی که از لحاظ مالی توانایی نگهداری فرزند را ندارند، دچار فقر مالی شدید، معتاد و یا ناخواسته بچه‌دار شده‌اند، فرزند خود را می‌فروشند.»

این عکس و خبر در گذشته از سایت حکومتی تابناک برداشته شده است. فروش نوزادان در ایران منجمله خبرهای دردناک و مداوم است. این عکس مربوط به حدودا سه سال قبل است.

او با اشاره به اینکه خرید و فروش نوزادان در حاشیه بیمارستان‌ها انجام می‌شود، گفت که سازمان بهزیستی در جلساتی که با مدیران بیمارستان‌ها داشته، توانسته این امر را از بیمارستان‌ها پاک کند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی ضمن تاکید بر اینکه خرید و فروش نوزادان و کودکان غیرقانونی است، گفت که «فرزندخواندگی غیرقانونی» به معنای این است که کسی از مجاری غیرقانونی فرزندی را تحویل بگیرد.

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

غلامحسین حقدادی با اشاره به بررسی پرونده‌های متعددی از «فرزندخواندگی غیرقانونی» در دادگاه‌های این استان، گفت: «افرادی که اقدام به خرید و فروش کودک می‌کنند صلاحیت لازم را برای فرزندخواندگی ندارند، به همین دلیل دست به چنین کاری می‌زنند.»

فقر و بدبختی نسل سوخته بعد از انقلاب و جمع آوری غذا از سطل زباله توسط دختران جوان ایرانی!

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت که «از سوی دادگاه حدود ۲۰۰ کودک به سازمان بهزیستی فرستاده شده است که دادگاه تشخیص بی‌گناه بودن از خرید و فروش غیرقانونی آنان را صادرکرده و جنبه خیرخواهانه آن‌ها ثابت شده است.»

همزمان با سخنان معاون بهزیستی استان خراسان رضوی از افزایش پدیده «خرید و فروش نوزادان و کودکان» در این استان، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، از افزایش موارد فرزند خواندگی قانونی خبر داد و گفت که سالانه دو هزار کودک به فرزندخواندگی سپرده می‌شوند.

به گفته مسعودی فرید، سالانه یک هزار و ۷۰۰ کودک به فرزندخواندگی دائمی و ۳۰۰ کودک نیز به امین موقت سپرده می‌شوند چون واگذاری کودکان به سرپرست امین موقت بهتر از ماندن در مراکزی است که هر شش ماه مربی آنها تغییر می‌کند.

ازبیکاری و فقر و نداری و آوارگی کارگران و اکثریت مردم شریف ایران… تا زندگی اشرافی و سرمایه دارانه آخوندهای بیکار و مفتخور و مرتجع، و سران و گماشتگان رژیم اسلامی.

او گفت که برای فرزندخواندگی در ایران مواردی مانند سلامت روان، توانایی نگهداری کودک، نداشتن اعتیاد، نداشتن سوء پیشینه و سوء شهرت و همچنین دارا بودن تمکن مالی باید احراز شود؛ این گزینه و رویکرد بهزیستی کشور حاصل مطالعه روند فرزندخواندگی در ده کشور دنیا است.

 معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور همچنین گفت که تا قبل از تصویب قانون فرزندخواندگی سال۹۲، فرزندخواندگی فقط شامل کودکانی می‌شد که پدر و مادر نداشتند اما در حال حاضر حتی کودکانی که قاضی، حکم سلب حضانت دائم والدین آنان را صادر کند به فرزندخواندگی سپرده می‌شوند.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و دزد و سربار که زندگی های اشرافی دارند. این جماعت انگل صفت عامل اصلی عقب ماندگی و درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و ایرانی اند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.