چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

فیلم: تجمع اعتراضی بازنشستگان ذوب‌آهن اصفهان مقابل استانداری این شهر

روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، حدود ۵۰۰ تن از بازنشستگان ذوب‌آهن اصفهان در یک تجمع اعتراضی مقابل استانداری اصفهان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش ایران کارگر، رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان ذوب‌آهن اصفهان، در حاشیه برگزاری این اجتماع ضمن به حق دانستن خواسته‌های معترضین، به ایرنا گفت: «مهمترین خواسته این بازنشسته‌ها ارائه خدمات بیمه درمان، بیمه عمر و حوادث از طرف صندوق فولاد به آن‌ها می‌باشد.»

مجتبی احمدی افزود: «صندوق فولاد از خدمت‌رسانی به بازنشستگان ذوب‌آهن خودداری می‌کند؛ اما انجام این مهم را از وظایف شرکت ذوب آهن می‌داند.»

او ادامه داد: «شرکت ذوب‌آهن اصفهان هم حکمی را از دادگاه علیه صندوق فولاد گرفته و بر اساس آن از ارائه خدمات به بازنشستگان امتناع می‌کند.»

رییس هیات مدیره کانون بازنشستگان ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به تجمع اعتراضی بازنشستگان گفت: «بازنشستگان ذوب‌آهن امروز مقابل استانداری اصفهان جمع شدند تا تکلیف‌شان را مشخص کنند که رفع مسائل و مشکلات آن‌ها با کدام دستگاه است.»

به گفته وی، قرارداد این بازنشستگان در ۱۷ خرداد ماه سال جاری با این صندوق به پایان می‌رسد و پس از آن با مشکلات بیشتری مواجه خواهند شد.

لازم به یادآوری است که از سال ۸۸ و پس از خصوصی شدن برخی از شرکت‌های فولاد، اقدام به موقع پرداخت حقوق بازنشستگان این شرکت‌ها مانند ذوب‌آهن اصفهان با مشکل روبرو شده است.

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

از آن زمان به بعد حقوق ماهیانه بازنشستگان شرکت‌های فولاد با چند ماه تاخیر و به صورت قسطی پرداخت شده است.

ازنشستگان صندوق فولاد اصفهان به خصوص شرکت ذوب‌آهن طی دو سه سال گذشته بارها در اعتراض به پرداخت نشدن به موقع حقوق خود، مقابل مجلس، استانداری اصفهان و دفتر این صندوق در خیابان نشاط اصفهان اقدام به تجمع اعتراضی نمودند.

علی‌رغم تجمعات اعتراضی بازنشستگان صندوق فولاد اصفهان در این دو سه سال، تاکنون پاسخ مشخصی به آن‌ها داده نشده و کماکان مطالبات آن‌ها بلاتکلیف مانده است.

یادآوری می‌شود که صندوق بازنشستگی فولاد در سراسر کشور ۸۶ هزار بازنشسته دارد که ۶۰ درصد آن‌ها را بازنشستگان ذوب آهن تشکیل می‌دهند.

فقر و بدبختی نسل سوخته بعد از انقلاب و جمع آوری غذا از سطل زباله توسط دختران جوان ایرانی!