چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: تجمع اعتراضی کارکنان و بازنشستگان صدا و سیما نسبت به تبعیض و پرداخت نشدن حقوق + فیلم

بنا به خبر دریافتی روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۹، جمعی از کارمندان و کارکنان شاغل و بازنشسته صدا و سیما، در اعتراض به فساد و دزدی مدیران و با هدف رفع تبعیض، پرداخت حقوق عقب‌افتاده و افزایش حقوق کارکنان، مقابل مسجد بلال صدا و سیما دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش ایلنا، «برخی از تجمع‌کنندگان به عدم افزایش احکام حقوقی صدا و سیما می‌گویند: «نه تنها فوق‌العاده ۵۰ درصدی حقوقی که دولت مجوز افزایش آن را از اسفند ۹۸ برای همه دستگاه‌های کشوری و لشکری صادر کرده برای کارمندان شاغل و بازنشسته سازمان صداوسیما اعمال نشده، بلکه مدیران منابع مالی سازمان می‌گویند، افزایش ۱۵ درصدی سالانه هم منوط به تامین اعتبار دولت است.»

تجمع اعتراضی

کارمندان معترض صدا و سیما بر این باورند که معاونت مالی سازمان صدا و سیما، اراده‌ای چون دیگر دستگاه‌های کشوری و لشگری برای احقاق حقوق کارکنانش ندارد و اگر این اراده وجود داشت باید احکام جدید حقوقی ناشی از افزایش ۵۰ درصدی فوق‌العاده‌ها صادر می‌شد.

کارکنان معترض شرکت کننده در این تجمع اعتراضی در مقابل مدیرانی که از تأمین نکردن اعتبار دولت برای افزایش‌ها سخن به میان آوردند، قابل قبول و قانونی ندانسته و آنرا رد کردند.

یکی از کارکنان بازنشسته در قسمتی از صحبت‌هایش گفت: «برای صدا و سیما با حداکثر ۳۰ هزار کارمند هیچ اعتباری تخصیص داده نمی‌شود و این تبعیضی است که برای کارکنان و کارمندان شاغل و بازنشسته صدا و سیما قائل می‌شوند.»

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

یکی دیگر از کارکنان بازنشسته در این تجمع اعتراضی گفت:‌ «من تابحال به مرکز بهداشت صدا و سیما نیاز نداشتم. من تمام عمرم را در این سازمان گذاشتم،۲۰ سال کار کردم، الان که بازنشسته شدم نیاز به مرکز بهداشت دارم. همه تعرفه‌ها را قطع کردند. در صورتی که الان نیاز به دارو دارم، رئیس مرکز بهداشت می‌گوید آمپول شامل تو نمی‌شود. اینها دردهای ما است که یکی دو تا هم نیست.»

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

یکی از بازنشستگان با اعتراض گفت: «سوال من این است از این ۵۰ درصد چقدر را می‌خواهید تعیین کنید؟»

خبرهای بیشتر در سایت ایران کارگر

پیش‌تر، در بهمن ماه سال گذشته، مجوز افزایش ۵۰ درصدی فوق‌العاده برای همه دستگاه‌های دولتی و لشکری صادر شده، اما مدیران منابع  مالی و سرمایه انسانی صدا و سیما مدعی هستند، مجوزی از طرف دولت صادر نشده و اعتباری نیز اختصاص داده نشده است.

بودجه سال نود و هفت و میلیارد ها میلیارد پول مردم بیچاره و منابع ایران به جیب آیت الله های مرتجع حکومتی می رود.