شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله نسبت به بلاتکلیفی مطالبات و عدم دریافت دستمزد

حدود ۵۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری کوت‌عبدالله نسبت به بلاتکلیفی در وضعیت پرداخت مطالبات‌شان، مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار نمودند.

این تجمع اعتراضی که صبح دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، صورت گرفت، در ادامه بی‌توجهی شهرداری نسبت به عقب‌افتادن دستمزد کارگرانی است که در شرایط سخت معیشتی و در بحران شیوع کرونا، به کارشان ادامه دادند.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

یکی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت‌عبدالله با اشاره به مشکلات‌شان گفت:‌ «در طول سال‌های گذشته یکی و در واقع اصلی‌ترین مشکل ما عدم پرداخت به موقع حقوق است که همیشه با تأخیر چند ماهه پرداخت می‌شود.»

وی افزود:‌ «هنوز حقوق اسفند سال گذشته و فروردین ماه را دریافت نکرده‌ایم، ضمن این که سنوات سال ۹۸ نیز تسویه‌حساب نشده است.»

این کارگر ادامه داد: «حقوق کارگران رقم ناچیزی است که تأخیر در پرداخت آن نیز در پایان هر ماه، مشکلات اقتصادی خانواده‌های این قشر محروم را تشدید کرده است.»

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

لازم به یادآوری است که در زمستان سال گذشته، کارگران شهرداری کوت‌عبدالله، چندین بار برای رسیدگی به مشکلات‌شان مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

شهردار کوت عبدالله نیز پیش از این، به جای پاسخگویی به خواسته کارگران، پیمانکار را مقصر عقب افتادن حقوق کارگران دانسته و از کارگران خواست با مراجعه به اداره کار از این پیمانکار شکایت کنند.

وی همان وعده و وعیدهای قبل را تکرار کرد و گفت:‌ «شهرداری کوت‌عبدالله مانند سایر شهرداری‌ها، مشکلات مالی دارد و در سایر شهرداری‌ها نیز کارگران با تأخیر حقوق دریافت می‌کنند؛ اما به کارگران اطمینان می‌دهم که این حقوق‌ها پرداخت می‌شود و نگران نباشند.»

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و دزد و سربار که زندگی های اشرافی دارند. این جماعت انگل صفت عامل اصلی عقب ماندگی و درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و ایرانی اند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

چنین اظهارنظرهایی از طرف مسئولان و به خصوص شهرداری، نه تنها دردی از کارگران دوا نمی‌کند، بلکه بیشتر بر زخم‌های ناشی از شکاف عمیق طبقاتی و خالی بودن سفره آن‌ها نمک می‌پاشد.

کارگرانی که تنها درآمدشان حداقل حقوق ناچیزی است که در پایان ماه چشم‌انتظار دریافت آن هستند تا شرمنده خانواده خود نباشند؛ اما مستمر حق‌شان پایمال شده و بایستی هر از چند گاهی با تجمعات اعتراضی دست گدایی به سمت مسئولان امر دراز کنند. شهرداری کوت‌عبدالله دارای ۲۷۰ کارگر فضای سبز می‌باشد.

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری  زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.