چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

کرونا ما رو بگیره بهتره! از گرسنگی داریم‌می‌میریم؛ گزارش ویدئویی دردناک از کارگران گذری مشهد

در این گزارش کارگران مشهدی از دشواریهای زندگی در روزها و ماه‌های اخیر و شرایط شیوع کرونا سخن می‌گویند.

از فقر و گرسنگی و شرمندگی نزد خانواده، از این‌که مخارج زندگی بالا رفته، و درآمدها کاهش پیدا کرده، از این‌که کمک یک میلیونی دولت کفاف تامین مخارج زندگی را نمی‌داد.

این افراد در مشهد هستند، مشهدی که یک بنگاه اقتصادی بزرگ (آستان قدس رضوی) که زیر نظر خامنه ای فعالیت می‌کند و از مالیات معاف است، در آن‌جا قرار دارد.

این عکس خود نشان دهنده واقعیت خرج پول میلیاردها پول ایران توسط رژیم دزد ها و قاتلین و جنایتکاران است.

قرنطینه برای کارگران ایرانی مصائب بسیاری دارد. آن‌ها یا مجبورند سر کار بروند، یا باید شرایط مالی سختی را سپری کنند.
در حالیکه پاندومی ویروس کوید ۱۹ تمام کشورهای جهان درنوردیده و هر روزه هزاران نفر از مردم کشور را به این ویروس مبتلا و به کام مرگ می کشد. مردم تنها شاهد شعارهای کاملا دروغین این دولت به جای توجه بیشتر به وضعیت بهداشت عمومی و معیشت هستند. دولتمردان ایران تنها به فکر کسب سود و ثروت اندوزی از دست رنج کارگران و زحمتکشان این میهن هستند.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و دزد و سربار که زندگی های اشرافی دارند. این جماعت انگل صفت عامل اصلی عقب ماندگی و درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و ایرانی اند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

دیگر کشورهای جهان برای کنترل و مهار این پاندومی مرگبار با قرنطینه نمودن شهروندان خود و تعطیلی مراکز کار و تولید سعی در کنترل این اپیدمی کشنده را دارند و با پرداخت بسته های حمایتی بلاعوض دولتی و تامین نیازهای اولیه زندگی شهروندان آنها را به در خانه ماندن و قرنطینه خانگی تشویق می‌کنند.

این در حالی ست که در ایران این ویروس به علت بی مسئولیتی دولت و مقامات بهداشتی کشور نسبت به فراگیر شدن این ویروس، در کنترل به موقع آن در مراحل اولیه و ادامه کار مراکز دولتی و شرکت های دولتی و خصوصی تا دقایق پایانی سال ۹۸ نقش به سزایی داشتند. پس از آن نیز سرازیر شدن میلیونها سفر کنترل نشده مسافران نوروزی توسط دولت، تمامی استانهای کشور به این ویروس آلوده شدند.

از خرج میلیاردها تومان پول ایران برای سوریه و حزب الله لبنان… تا زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، و فقر کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده در حکومت اسلامی آخوند ها.

اکنون روزانه شاهد ابتلای تعداد بیشتری از مردم ایران به ویروس کرونا و مرگ صدها نفر از مردم و کادر درمانی و کارمندان بخش های دولتی و خصوصی و کارگران خدمات عمومی از جمله رانندگان وسایل نقلیه عمومی و خدمات شهری در جای جای ایران هستیم.

در این میان، دولت با شانه خالی نمودن از بار مسئولیت خود در قبال جان مردم و بهداشت عمومی در شرایط وقوع بحران های طبیعی و تعطیل ننمودن برای جبران مشکلات اقتصادی خود همچون گذشته و موارد قبلی زلزله و سیل و دیگر بحران های طبیعی تمامی بار مسئولیت را به روی شانه های مردم تهیدست و آحاد مردم انداخته است.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

مسئولان این حکومت با وعده درمانی و لبخند درمانی در یک همگامی تنگانگ با صدا و سیما به عنوان بازوی رسانه ای با پخش گزارش های گزینشی و هدفمند سعی در مقصر جلوه دادن مردم دارد.

این درحالیست که خود دولت با تعطیل ننمودن ادارات و شرکت های تولیدی و تردد میلیونها نفر سفر کاری در سطح شهرها و ادارات و مراکز کاری محل خدمت و غیره نقش تعین کننده ای در گسترش این پاندومی مرگبار در سطح کشور را داشته و دارد.

هدف اولیه دولت از خانه‌نشین کردن مردم خلاصی از دست اعتراضات آنها بود اما بهای این کار را هم نپرداخت و مسائل اقتصادی آنها را لاینحل گذاشت؛ بنابراین در ترسی مجدد از شورش و اعتراض مردمی که نان برای خوردن نداشتند آنها را به سرکارها برگرداند. آن هم بدون اینکه مسائل و تضادهای ایمنی و بهداشتی استمرار کار را حل کند و اینچنین قیمت را همواره از مردم می‌گیرد.