سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

واکنش شدید خواهر دانشجوی نخبه بازداشت شده دانشگاه شریف به بسیجی های قاتل و ساندیس خوران ـ عکس و فیلم ـ (علی یونسی،‌ دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف و برنده طلای المپیاد جهانی)

واکنش تند خواهر دانشجوی نخبه بازداشت شده دانشگاه شریف به بسیج

خانواده علی یونسی،‌ دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف و برنده طلای المپیاد جهانی که در بازداشت به سر می‌برد،‌ ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت او و دلیل بازداشتش، نسبت به اتهام‌های امنیتی که از سوی مسئول بسیج دانشگاه به این دانشجوی بازداشتی مطرح شده، واکنش نشان داد.

به گزارش گویا نیوز، آیدا یونسی،‌ خواهر این دانشجوی بازداشتی،‌ روز شنبه ششم اردیبهشت‌ماه با انتشار یک ویدیو در توییتر گفت: «بر اساس کدام قانون می‌توان یک جوان ۲۰ ساله را با ضرب و شتم بازداشت کرده و پدر و مادرش را با صورت خونی شوکه کرد؟»

دو جوان دانشجوی المپیادی در بازداشت جنایتکاران رژیم اسلامی ـ عکس ـ (مرگ بر رژیم داعشی صفت اسلامی در ایران)

او ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت نگهداری و نوع برخورد با این دانشجو در زمان بازداشت اظهار کرد که پس از دو هفته بی‌خبری بازپرس اتهام امنیتی «اقدام به تخریب» را به یونسی نسبت داده است.

medalwinner.jpg

آیدا یونسی همچنین اضافه کرد که بازپرس پرونده وعده آزادی برادرش را دو روز بعد از بازداشت داده، اما عملی نشده است.

خواهر این نخبه بازداشتی خطاب به علیرضا قادری،‌ مسئول بسیج دانشگاه صنعتی شریف،‌ که گفته بود پرونده این دانشجو و امیرحسین مرادی،‌ دیگر دانشجوی بازداشتی «صنعتی شریف»، را پیگیری کرده و اتهام‌های مطرح علیه آن‌ها مربوط به «خارج از محیط دانشگاه» است، خواستار توضیح درباره این اظهارات شد.

قادری در توییتی ضمن اظهار اعتماد به عملکرد و تشخیص دستگاه‌های امنیتی نوشته بود: «باید تا اعلام نظر مقامات رسمی، صبوری کرد.»

خواهر علی یونسی در پاسخ به قادری گفته است «ایشان که ارتباط نزدیکی با مسئولان امنیتی دارد همه جزییات را پیگیری کند.» او در پاسخ به اتهام امنیتی اضافه کرد: «یا جزییات پرونده را بگویید، یا به دلیل دروغ‌پراکنی عذرخواهی کنید.»

هفته گذشته کانال تلگرام دانشجویان متحد کشور نوشته بود که یونسی دانشجوی مهندسی کامپیوتر و مرادی دانشجوی فیزیک دانشگاه صنعتی شریف شامگاه جمعه ۲۲ فروردین‌ماه از سوی ماموران لباس شخصی و بدون هیچ توضیحی بازداشت شده‌اند.

پس از آن رضا یونسی،‌ برادر این دانشجوی بازداشت‌شده،‌ روز سه‌شنبه دوم اردیبهشت‌ماه در توییتر نوشت که هنگام بازداشت علی ۱۲ مامور لباس شخصی اطلاعات سپاه پاسداران با حضور در منزل و ضرب و شتم، علاوه بر مجروح کردن او از ناحیه پیشانی اقدام به ضبط وسایل شخصی این دانشجو کردند.

یونسی درباره کارنامه علمی برادرش نوشته که او در مقطع دبیرستان، در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶، مدال نقره و طلای المپیاد نجوم کشور را به دست آورد. علاوه بر این، یونسی در سال‌ چهارم دبیرستان همراه با تیم ایران مدال طلای مسابقات جهانی المپیاد نجوم سال ۲۰۱۸ چین را به دست آورده است.

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها. پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آتش به اختیار هم دو طرفه است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

بر پایه جزییاتی که برادر این دانشجوی بازداشتی مورد اشاره قرار داده حضور ماموران امنیتی اطلاعات سپاه پاسداران برای بازداشت با خودداری از ارائه هرگونه حکم قضایی بوده است.

ماموران به خانواده یونسی گفته‌اند که برای او و دیگر دانشجوی بازداشت‌شده‌،‌ مرادی، در شعبه شش دادسرای امنیت اوین و با بازپرسی جعفری پرونده تشکیل شده است.

چهل و یک سال است که همه جای ایران سیاهپوش و عزادار و سرای غم است. چهل و یک سال است که جان و زندگی مردم ایران برای جنایتکاران و چماقداران رژیم اسلامی هیچ ارزشی ندارد.