پنج شنبه, ۱۶ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

موج شدید اخراج کارگران در آغاز سال ۱۳۹۶+ ویدیو وعده های دروغین خمینی، آب و برق و خانه مجانی…

کانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها ۲۱فروردین ۹۶: بنا بر اخبار دریافتی، در نخستین روز کاری واحدهای تولیدی «تولی‌پرس» و «بسته‌بندی البرز» در سال ۹۶، تعداد ۲۵نفر از مجموع کارگران این کارگاه تولیدی از حضور دوباره در محل کار خود منع شدند.
کارگران شاغل در ۲کارخانه گفتند: صبح روز شنبه ۱۹فروردین ۹۶، پس از مراجعه به محل کارشان مطلع شدند که تعداد ۲۵نفر از همکاران آنها از ورود به محل کار خود منع شده‌اند.

شمار کارگران شاغل در دو واحد تولیدی «تولی پرس» و «بسته بندی البرز» که در استخدام کارفرمایی واحد هستند، در حدود ۵۸۰ نفر برآورد می‌شود و از قرار معلوم مدیریت این ۲واحد تولیدی به منظور تعدیل قسمتی از این کارگران از ورود ۲۵کارگر یاد شده به درون محل کارشان جلوگیری کرده است.

در خصوص کارگران تعدیل شده گفته می‌شود که تعداد ۱۵نفر از آنها در استخدام کارخانه تولی‌پرس بوده و ۱۰کارگر دیگر نیز برای کارخانه بسته‌بندی البرز کار می‌کرده‌اند.
از قرار معلوم به غیر از ۳نفر از این کارگران تعدیل شده که دارای قرارداد دائم هستند، باقیمانده کارگران به‌صورت قراردادی در استخدام کارفرما بوده‌اند.

همکاران این کارگران با یادآوری اینکه پیش ‌از این به دستور کارفرمای مشترک برای همه آنها تا تاریخ ۱۹فروردین ۹۶، مرخصی اجباری تعیین شده بود، افزودند: از یکسو نگرانیم که کارفرما این مرخصی اجباری را از دستمزد فروردین ‌ماه کسر کند و از سوی مقابل از بابت دچار شدن به سرنوشت همکاران تعدیل شده خود نیز دچار ترس و واهمه هستیم.

همچنین ۴۰کارگر پیمانی کارخانه شیشه قزوین، با دست کم ۸ماه حقوق معوقه؛ اخراج شدند.

کارگران این واحد صنعتی که در کیلومتر ۳۳جاده قزوین – رشت  قرار دارد؛ گفته اند: مدیران کارخانه «شیشه قزوین » در هفتمین روز از سال جاری (۹۶) حدود ۴۰کارگر پیمانی این واحد تولیدی را با دست کم ۸ماه معوقات مزدی تعدیل کردند.

کارفرما اسامی این کارگران را  به همراه ۲۰نفر دیگر از ماه های پیش در لیست اخراجی که پیش از این تهیه شده؛ قرار داده بود که در مرحله اول این ۴۰کارگر اخراج شدند.

لازم به یادآوری می باشد که با گذشت بیش از ۶ماه از اخراج ۶۰کارگر کارخانه فولاد البرز در شهرستان تاکستان استان قزوین، هنوز این کارگران معطل یافتن راهی برای تامین معاش خانواده‌های خود هستند. شماری از کارگران این واحد تولیدی گفتند: پیش از اخراج به اتفاق ۸۰کارگر دیگر در این واحد فولاد سازی مشغول کار بودیم اما در نهایت با آغاز نیمه دوم سال گذشته از این جمع تعداد ۶۰کارگر توسط کارفرمای فولاد البرز اخراج می‌شوند و از آن زمان تاکنون برای یافتن شغل جایگزین سرگردان هستیم.