پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، مخالفتی با ارسال تجهیزات پزشکی به ایران ندارد

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، می گوید با ارسال تجهیزات پزشکی دیگر کشورها به ایران برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا مخالفتی ندارد.

ترامپ که چهارشنبه در جلسه روزانه کاخ سفید صحبت می کرد، در پاسخ به سوالی درباره مکالمه تلفنی روسای جمهوری ایران و فرانسه و ارسال تجهیزات پزشکی از اروپا به ایران گفت مخالف چنین اقدامی نیست.

ویروس کرونا در ایران و مرگ و میر مردم و دروغگوئی و پنهانکاری و تهدید پزشکان و مردم بخاطر خبررسانی. جان مردم ایران برای این جانیان رژیم اسلامی بی ارزش است! مرگ بر پاسدار و بسیجی و آخوند. مرگ بر این جماعت و جنایتکاران رژیم اسلامی که دشمنان مردم شریف ایران هستند.

به گزارش بی بی سی، همزمان، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به طور جداگانه گفته است آمریکا امکان کمک رسانی از دیگر کشورها به ایران را تسهیل کرده است.

مایک پومپئو هم که در همان جلسه صحبت می کرد، ضمن مخالفت با لغو تحریم های ایران گفت این تحریم ها مانع از ارسال کمک های بشردوستانه به این کشور نمی شود.

پومپئو همچنین از عدم پذیرش پیشنهاد کمک آمریکا به ایران برای کمک به مقابله با همه گیری ویروس کرونا ابراز تاسف کرد.

پاسدار ها، خامنه ای، آخوند ها، قاتلین، جنایتکاران، دشمنان ایران و ایرانی. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

پومپئو همچنین در مصاحبه جداگانه ای با یک شبکه رادیویی محلی در ایالت ویرجینیا تاکید کرد که آمریکا هم به طور علنی و هم به طور خصوصی آمادگی خود برای کمک رسانی را به ایران اطلاع داده است.

پومپئو گفت:‌ “ما می خواستیم کمک فنی و هر آن چه که در توان آمریکاست برای کمک به حفظ جان ایرانی ها ارسال کنیم. ما کمک رسانی از طریق دیگر کشورها را تسهیل کرده ایم.”

قابل توجه ایرانیان: بودجه تجهیز بیمارستان‌ها در برابر کرونا ۴۰۰ میلیارد تومان، بودجه جامعه‌المصطفی (طلبه‌ها و مبلغان مذهبی خارجی)، ۳۰۸ میلیارد تومان

با این حال پومپئو تاکید کرد انتقال پول به ایران تسهیل نخواهد شد.

پومپئو گفت: “پولی که به ایران ارسال شود، از جیب رهبران فاسد آن سر در می آورد. این پول صرف دارو، غذا و تجهیزات نمی شود… ‌آنها پول دارند. منابع هم دارند. این که بگوییم برای کمک به حل این بحران انسانی باید به آنجا پول بفرستیم، غیرمنطقی است.”

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، چهارشنبه با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران هم‌زمان با همه‌گیری ویروس کرونا، ایالات متحده را به “تروریسم درمانی” متهم کرد.

روحانی با اشاره به مخالفت کاخ سفید با اعطای وام صندوق بین‌المللی پول به ایران، گفت آمریکا در مقابله با بیماری جدید هم “روند غلط و تفکرات نادرست خود را ادامه می‌دهد.”

دولت ایران یک ماه پیش برای مقابله با شیوع کرونا درخواست وامی ۵ میلیارد دلاری از صندوق بین‌المللی پول کرد و هم‌زمان در نامه‌ای به سازمان ملل خواهان لغو تحریم‌های ایران شد.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و سربار، عامل اصلی عقب ماندگی و بسیاری درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و زندگی مردم ایرانند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

مورگان اورتگاس به بی‌بی‌سی فارسی گفت: “ما موضع خود را برای صندوق بین‌المللی پول و جهان مشخص کردیم که به عقیده آمریکا هرگونه کمک مالی به رژیم ایران به دست مردم این کشور نخواهد رسید، سابقه آنها نمایان است، و آنها چنین پولی را در جیب خود و برای کمک به گروه‌های نیابتی تروریست خود در خاورمیانه صرف خواهند کند.”

براساس تازه ترین آمار رسمی در ایران شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور به ۶۴ هزار و ۵۹۸ نفر و جان‌باختگان به ۳۹۹۳ نفر رسیده است.

براساس آماری که وزارت بهداشت چهارشنبه ارائه کرد در شبانه روز گذشته ۱۹۹۷ مبتلای جدید شناسایی شده و ۱۲۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.