چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

اظهارات جنجالی یک مقام جمهوری اسلامی درباره پرداخت حقوق نیروهای «تروریست قاسم سلیمانی کرمانی» در سوریه + فیلم

رادیو بین المللی فرانسه – اظهارات پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، درباره پرداخت حقوق ماهیانه لشکر فاطمیون در سوریه به دستور قاسم سلیمانی از دارایی‌های این بنیاد، اعتراض برخی از رسانه‌های ایران را برانگیخت.

روزنامه شرق، نزدیک به اصلاح‌طلبان، روز یکشنبه این سخنان فتاح را «بسیار عجیب» خواند و نوشت: «به نظر می‌رسد رئیس بنیاد مستضعفان از هوشمندی لازم برای حضور در یک برنامه تلویزیونی برخوردار نیست.»

آخوند، پاسدار، بسیجی، قاتلین و جنایتکاران و فاسدین. دشمنان ایران و ایرانی. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست. خوشبختانه سلیمانی کرمانی به سزای کارهای جنایتکارانه و تروریستی اش رسید.

این روزنامه ادامه داد که این سخنان «اگرچه واکنش‌های زیادی در برخی رسانه‌ها به دنبال داشت، اما با سکوت حامیان اصولگرای داخلی‌اش روبه‌رو شد.»

به تازگی پرویز فتاح در یک برنامه تلویزیونی گفته است: «من در بنیاد تعاون سپاه بودم، حاج قاسم آمده بود به من گفت که حقوق فاطمیون [نیروهای افغان که برای جمهوری اسلامی در سوریه می‌جنگند] را ندارم بدهم، در سوریه کمک کن … اینها برادران افغان ما هستند و دست نیاز به امثال ما دراز می‌کرد…».

مجلس شورای اسلامی اخیرا و بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی ۲۰۰ میلیون یورو به بودجه سپاه قدس اختصاص داده است.

چهره سه خونریز و تروریست و قاتل و جنایتکار. خوشبختانه تروریست قاسم سلیمانی به سزای جنایاتش رسید، و به امید مرگ آن دو جنایتکار.

این اظهارات رییس بنیاد مستضعفان در شرایطی است که جمهوری اسلامی ایران مدعی است که برای مبارزه با شیوع کرونا در این کشور با کمبود بودجه و مانع تحریم‌های آمریکا روبه‌روست.

اما مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا تاکید کرده که تحریم‌های آمریکا مانع کمک‌های بشردوستانه به ایران نیست.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت امورخارجه آمریکا در امور ایران، نیز با اشاره به صندوق ذخیره ارزی جمهوری اسلامی که کلید آن در دست علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است، گفته که جمهوری اسلامی اگر قصد کمک به مردم ایران را دارد می‌تواند از موجودی این صندوق برای مبارزه با کرونا استفاده کند.

دروغگو و ماله کش اعظم جواد ظریف، و تروریست جنایتکار رژیم قاسم سلمیانی کرمانی. دشمن ایران و مردم ایران. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

با وجود درخواست حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران از خامنه‌ای برای برداشت پول از این صندوق، هنوز خامنه‌ای به این درخواست پاسخ مثبت نداده است.

این در حالی است که بر اساس گزارش مقام‌های آمریکایی، جمهوری اسلامی در طول جنگ داخلی سوریه، حدود ۱۶ میلیارد دلار برای تقویت رژیم بشار اسد و گسترش نفوذ خود در سوریه هزینه کرده است.