دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

یورو نیوز: بالاترین تعداد یک روزه مرگ و میر در ایران: طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه کامل کشور

عبدالکریم حسین‌زاده، رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس ایران از ارائه طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه کامل کشور به هیات رئیسه مجلس خبر داد.

وی در گفت‌وگو با ایسنا درباره جزییات ارائه این طرح سه فوریتی گفت: «یکشنبه هفته گذشته که جلسه مجلس قرار بود به صورت مجازی برگزار شود، من در محل صحن مجلس حاضر شدم و ضمن رایزنی با رییس مجلس، طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه کامل کشور را در یک ماده و ۱۱ تبصره و با امضای ۱۶ نفر از نمایندگان تحویل آقای قاضی زاده هاشمی کردم، ایشان نیز این طرح را به اداره قوانین ارجاع کردند.»

ویروس کرونا در ایران و مرگ و میر مردم و دروغگوئی و پنهانکاری و تهدید پزشکان و مردم بخاطر خبررسانی. جان مردم ایران برای این جانیان رژیم اسلامی بی ارزش است! مرگ بر پاسدار و بسیجی و آخوند. مرگ بر این جماعت و جنایتکاران رژیم اسلامی که دشمنان مردم شریف ایران هستند.

با این حال وی تصریح کرد که این طرح حدود یک ماه پیش تهیه شده است اما به‌دلیل تعطیلی مجلس امکان بررسی آن وجود نداشت. وی افزود: «بنا داریم این طرح را در اولین جلسه علنی مجلس برای اتخاذ راهکارهایی جهت مقابله با کرونا مطرح کنیم.»

با وجود اینکه یک ماه و نیم از تایید رسمی وجود ویروس کرونا در ایران می‌گذرد اما مقام‌های کشور تا کنون برای قرنطینه کامل شهرها مقاومت و تنها به محدودیت‌های ترددی در برخی نقاط و توصیه به در خانه ماندن اکتفا کرده‌اند.

سند ـ اختصاصی ایران‌وایر؛ ابراهیم رئیسی: ننویسید بیماران بر اثر کرونا مرده‌اند ـ (بنویسید «پنومی» pneumonia بیماری عفونت ریه و آنفولانزا)

از سوی دیگر مجلس ایران قرار است در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری جلسه علنی داشته باشد. عبدالرضا مصری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری این دو جلسه به تسنیم گفت: «قرار است نمایندگان در جلسات علنی هفته جاری حضور کمتری داشته باشند و تعدادی از نمایندگان نیز از طریق ویدئو کنفرانس تلویزیونی با صحن مجلس در ارتباط باشند.»

وی افزود: «تمهیداتی برای چیدمان صندلی های نمایندگان در جلسات علنی در نظر گرفته شده و برگزاری تمامی جلسات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا و موازین طرح فاصله گذاری اجتماعی خواهد بود.»

مجلس ایران در حالی این هفته برگزاری جلسات علنی خود را از سر می‌گیرد که در روز پنجشنبه ۱۴ فروردین اعلام شد که علی لاریجانی، رئیس این نهاد به ویروس کرونا مبتلا شده است و در قرنطینه تحت درمان قرار دارد.