دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

فیلم گور جمعی و قبرهای آماده دفن فوتی‌های کرونا در پاکدشت و دفن در قبرستان‌های عمومی قزوین

فیلم‌هایی از قبرستان‌ها و مکان‌های دفن جانباختگان کرونا توسط شهروندان از دیگر شهرهای ایران انتشار یافته است.

گستردگی میزان مرگ و میر آنقدر زیاد است که به‌رغم سرپوش گذاشتن بر آمار و جلوگیری از افشای آن، دولت قادر به کتمان آنها نبوده است.

به گزارش ایران کارگر، روز پنجشنبه ۱۴ فروردین ماه، فیلمی توسط شهروندان ساکن روستای ده‌امام شهرستان پاکدشت انتشار یافته است که تعداد زیادی از قبرهای حفر شده برای دفن فوت‌شدگان کرونا را نشان می‌دهد.

در این فیلم نزدیک به ۴۰ قبر حفر شده مشاهده می‌شود که نزدیک به یک سوم آنها پر شده و یک گور جمعی که توسط بیل‌مکانیکی در حال آماده‌سازی برای دفن جمعی بقیه جانباختگان است.

درقسمت دوم فیلم، حاکی از دفن بی حساب و کتاب جانباختگان مبتلا به کرونا در قبرستان‌های عمومی که در معرض عبور مردم است، می‌باشد. این شیوه دفن فوتی‌ها خود یکی از عوامل گسترش و شیوع این اپیدمی مهلک است.

در ضیاءآباد استان قزوین نیز فیلمی از دفن بیمار فوت شده کرونایی در آرامستان شهر ضــیــــاءآبــــاد (استان قزوین) منتشر شده است. این جانباخته را در کنار دیوار قبرستان دفن می‌کنند.

یاد‌آوری می‌شود که روز چهارشنبه ۱۳فروردین، جمعی از مدیران سابق حوزه سلامت و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و نظام پزشکی با انتشار نامه سرگشاده‌ای در رابطه با  ادعای روحانی درباره مهار کرونا نوشتند: «مردم از تناقضات موجود در گویش مسئولان به‌خوبی درمی‌یابند که تسلطی بر بحران ندارید.»

آنها در این نامه اضافه کردند: «چگونه مردم را به‌ خانه ماندن تشویق می‌کنند اما بانک‌ها و ادارات را باز می‌کنند؟ کارگران روزمزد و فصلی چه کنند؟ آیا برای اقشار مختلف تدبیری اندیشیده‌اید؟»