دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خاجه آمریکا: ایران از صندوق خامنه‌ای برای مقابله با کرونا هزینه کند ـ (خامنه ای میلیاردر است)

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به مقام‌های ایران که خواستار لغو تحریم‌ها شده‌اند، آنها را به “دروغگویی و دزدی” متهم کرد و گفت رهبر جمهوری اسلامی میلیاردها برای رویارویی با بیماری کرونا در اختیار دارد.

به گزارش دویچه وله، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه ۱۱ فروردین (۳۰ مارس) در توییتر خود خطاب به مقام‌های ایران نوشت «دست از دروغگویی بردارید». او در این توییت مقا‌م‌های جمهوری اسلامی ایران را به دزدی متهم کرد و گفت: «اگر رژیم ایران برای رویارویی با ویروس کرونا به پول نیاز دارد، می‌تواند از میلیاردهایی که در صندوق پوشش سرمایه معاف از مالیات خامنه‌ای وجود دارد، استفاده کند.»

مرگ بر خامنه ای دیکتاتور و قاتل و فاشیست و جنایتکار اسلامی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی و برابری قانونی جنسی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

اسامی دزدان میلیاردی حکومت اسلامی با پولهای مردم ایران با ذکر مبلغ پولهای ضبط شده توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا ـ ( ۶۶ نفر)

ثروت افسانه‌ای خانواده «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی رژیم ـ (پاسدار سابق)اسلامی

اشاره سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به حجم عظیم سرمایه در گردش نهادهای زیردست آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی است. از جمله این نهادها “ستاد اجرایی فرمان امام” است. آبان ماه سال ۹۲ خبرگزاری رویترز در گزارشی از امپراتوری مالی ۹۵ میلیارد دلاری  آیت‌الله خامنه‌ای پرده برداشت. از آن زمان تاکنون ده‌ها پرونده فساد مالی با ارقام سرسام‌آور در ایران برملا شده است.

توییت روز دوشنبه مورگان اورتگاس واکنشی است به سخنان مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله محمدجواد ظریف، وزیر خارجه که او نیز در همین روز در اینستاگرام خود از “توامانی تحریم و کرونا” شکایت کرده و آن را را علت “رنج مضاعف ایرانیان” دانسته است. 

دو آخوند مفت خور و جنایتکار و دشمن ایران و مردم ایران. مرگ بر آخوند. آخوند خوب آخوند مُرده است. مرگ بر خاتمی ـ مرگ بر خامنه ای.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در این پست گفته است: «ایران تنها کشوری است که برای محافظت از شهروندانش به تمام منابعش دسترسی ندارد … و در ستیز رو در رو با بیماری، نمی‌تواند تجهیزات و اقلام پزشکی را به سادگی خریداری نماید.»

بودجه تجهیز بیمارستان‌ها در برابر کرونا ۴۰۰ میلیارد تومان، بودجه جامعه‌المصطفی (طلبه‌ها و مبلغان مذهبی خارجی)، ۳۰۸ میلیارد تومان

جواد ظریف ترکیب تحریم و کرونا را “دشمنی خطرناک‌تر و عارضه‌ای مهیب‌تر” دانسته است. این در حالی است که ده‌ها استاد دانشگاه و کنشگر سیاسی و مدنی، با انتشار یک بیانیه، مسئولیت شیوع تصاعدی کرونا در ایران را متوجه خامنه‌ای و نگاه توطئه محور او دانسته‌اند.

ظریف در یادداشت خود نوشته است که جهان برای پیروزی بر ویروس کرونا “نیازمند یک اراده‌ اخلاقی در سرپیچی از زیاده‌خواهی ایالات متحده است». او از تحریم ها در دوران کرونا به عنوان «جنایت جنگی» یاد کرده است. 

این درحالی است که استادان دانشگاه و کنشگران سیاسی و مدنی می‌گویند این حکومت ایران است که با جلوگیری از کمک‌های بین‌المللی به مردم ایران، مانع‌تراشی در آزادی زندانیان سیاسی یا بازداشت روزنامه‌نگاران و فعالان فضای مجازی، خرافه پروری در صدا و سیما به جای آگاه سازی به شیوع وسیع این بیماری و افزایش میزان مرگ و میر بر اثر دامن زد. آنها آمار بالای تلفات بر اثر بیماری کرونا (مرگ یک ایرانی در هر ده دقیقه) را ناشی از پنهان‌کاری‌های اولیه حکومت جمهوری اسلامی و نیروهای امنیتی‌اش عنوان کرده اند.  

آخوندک مجتبی خامنه ای، معروف به مافیای جنایتکار پشت پرده، و پدرش پدرش علی خامنه ای، دزد میلیاردی، و معروف به ضحاک خونخوار و دیکتاتور و فاشیست اسلامی. اینها دشمنان ایران و ایرانی هستند. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی.

هم چنین صدها نفر از ایرانیان داخل کشور که اکثرا از پزشکان، پرستاران، مشاغل بهداشتى و داروسازى و مهندسى و نیز فعالان مدنى و اجتماعى هستند همراه با چند صد نفر از همکاران و همراهان خود در خارج از کشور نامه‌ای خطاب به رییس سازمان جهانی بهداشت با اشاره به کوتاهی‌های حکومت ایران در مقابله با شیوع کرونا از جمله به ادامه پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان پس از شیوع کرونا در چین به ووهان، مرکز کرونا اشاره کرده اند.

آنها نیز علنی نکردن شیوع کرونا در ایران به دلیل راهپیمایی ۲۲ بهمن و نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند را از علل اصلی گسترش این بیماری دانسته و نوشته‌اند: «مردم شهر مذهبی قم، اولین کسانی بودند که به این ویروس مبتلا شدند ولی شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران با تصمیم غیرمسئولانه به بخاطر حضور طرفداران خود در راه‌پیمایی سالروز انقلاب اسلامی و انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیش از سه هفته وجود این ویروس را انکار و با پنهان کاری به شیوع این بیماری دامن زده و باعث ابتلای شهروندان زیادی شد.»

مرگ بر جمهوری اسلامی. مرگ بر آخوند. مرگ بر پاسدار. مرگ بر بسیجی. آزادی و برابری قانونی زنان ومردان و سکولاریسم برای ایران.