دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

شورش زندانیان زندان عادل‌ آباد شیراز و محاصره زندان و بستن خیابانها توسط نیروهای امنیتی+فیلم ها

نا به خبر دریافتی، ساعاتی پیش در شبانگاه یکشنبه ۱۰ فروردین‌ماه، زندانیان زندان عادل‌ آباد شیراز در اعتراض به عدم اقدام دولت در آزادی سازی و یا اعطای مرخصی به زندانیان به دلیل شیوع کرونا در زندان دست به شورش زده‌اند.

برخی منابع محلی از شنیده شدن ‏صدای تیراندازی از درون زندان عادل آباد شیراز خبر می‌دهند. به گفته شاهدان، ماموران امنیتی برای جلوگیری از گسترش این شورش و فرار زندانیان و همچنین کمک های مردم به زندانیان در خارج از زندان، با استقرار خودروهایی که در هر ۱۰۰ متر مستقر هستند به حالت آماده باش درآمده‌اند.

یکی از شهروندان فیلمی از اطراف زندان عادل ‌آباد منتشر کرده که حاکی از تجمع پرشمار ماموران امنیتی در اطراف زندان است. ماموران در حالیکه خودروهای خود را خاموش کرده‌اند، اطراف زندان را به محاصره خود درآورده‌اند.

دو فیلم دیگر، گستردگی استقرار ماموران امنیتی در اطراف زندان عادل آباد و استقرار ماموران گارد ویژه و انتظامی در خیابان‌های چهارراه زندان، عادل آباد، پارامونت و میانرود را نشان می‌دهد. آنها خیابان‌ها را مسدود کرده‌اند و از عبور و مرور خودروها جلوگیری می‌کنند.

بامداد امروز و شامگاه شنبه ۹ فروردین نیز زندانیان زندان مهاباد و همدان اقدام به شورش و فرار از زندان کردند. شیوع بیماری مرگبار کرونا بسیار شدت گرفته و به مکان‌های ناایمن مانند زندان‌ها نیز سرایت کرده است. زندانیان در زندان‌های مختلف کشور به این مسئله و خطری که در کمین آنها نشسته است معترض هستند.

لازم به ذکر است که روز جمعه ۸ فروردین ماه ۹۹، زندانیان محبوس در زندان سقز همزمان با انتشار خبر خطر ناشی از گسترش کرونا در زندان‌ها، ضمن شورش با ماموران زندان درگیر شده و اقدام به فرار دسته‌جمعی از زندان کردند.