دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

حکم ۷ سال زندان برای جوان ایرانی «میلاد ارسنجانی» از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ گرانی بنزین

 

حکم ۷ سال زندان برای  «میلاد ارسنجانی» از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ 

به گزارش ایران کارگر، میلاد ارسنجانی از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ در شهریار، از سوی دادگاه انقلاب این شهر به اتهام اجتماع و تبانی به ۵ سال و به اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال زندان محکوم شد.

میلاد ارسنجانی، متولد ۱۳۶۷، از بازداشت‌شدگان تجمعات اعتراضی آبان ۹۸، محبوس در تیپ ۵ اندرزگاه ۲ سالن ۲ زندان تهران بزرگ، پیش از این توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان شهریار به ریاست قاضی برجسته به تحمل ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

عکس تعدادی از کشته شدگان اعتراضات به گرانی بنزین در ایران توسط رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

این حکم، اواسط بهمن ماه ۹۸ در زندان تهران بزرگ به میلاد ارسنجانی ابلاغ شد؛ اما این زندانی سیاسی نسبت به حکم صادره اعتراض کرده و منتظر رأی دادگاه تجدید نظر بود.

روز جمعه ۸ فروردین ۹۹، شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان شهریار با صدور دادنامه‌ای، میلاد ارسنجانی را در مجموع به تحمل ۷ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

میلاد ارسنجانی، ۳۱ ساله و ساکن شهرستان شهریار، در جریان تظاهرات آبان ماه سال گذشته در منزل خود واقع در شهریار از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

باید قاتلین و جنایتکاران رژیم اسلامی در دادگاه های بین المللی محاکمه شوند. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ساندیس خور ـ آزادی برای ایران.

وی به اتهام پناه دادن به یکی از مصدومان این تجمعات که جراحات گلوله بر بدن داشت و زخم وی را درمان کرده بود؛ توسط مأموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران به سلول انفرادی بند امنیتی ۲ الف واقع در زندان اوین منتقل شد.

وی پس از اتمام مراحل بازجوئی به بند قرنطینه زندان اوین و سپس به تیپ ۵ سالن ۲ زندان تهران بزرگ منتقل شد.

اکنون دادگاه انقلاب شهریار، میلاد ارسنجانی را به اتهام اجتماع و تبانی به ۵ سال حبس و به اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

عکس تعدادی از کودکان زیر ۱۸ سال که توسط مزدوران رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی به قتل رسیدند. ما انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

پس از تأیید این حکم در دادگاه تجدید‌نظر، براساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی «حکم اشد» یعنی ۵ سال زندان در مورد او اجرا می‌شود.

لازم به یادآوری است که برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه توسط دادگاه‌های بی‌طرف و با حضور هیئت منصفه، از جمله حقوق سلب نشدنی زندانیان و بخصوص زندانیان سیاسی می‌باشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تأکید شده است.

فقر و بیکاری اکثریت جوانان و مردم فقیر ایران، و چپاول اموال ایران و ایرانی و زندگی اشرافی آخوند ها و آیت الله های حکومت اسلامی، و پول های میلیاردی که از طرف رژیم ایران صرف موشک سازی و یا کمک به حزب الله و حسن نصرالله مزدور در لبنان و بشار اسد در سوریه و حشد شعبی در عراق، و دیگر حامیان و تروریست های جمهوری اسلامی میشود.