سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: تجمع و تحصن کارگران شرکت کنتورسازی قزوین در اعتراض به ۲۹ ماه مطالبات پرداخت نشده

کارگران شرکت کنتورسازی قزوین از ظهر سه‌شنبه ۲۹ فروردین ماه، در اعتراض به عدم پرداخت بیش از دو سال از حقوق و مطالبات‌شان، مقابل دفتر امام جمعه قزوین، روبروی مسجد شیخ‌الاسلام در خیابان شهدا تجمع و تحصن کردند.

کارگرن معترض می‌گویند که برای پیگیری مطالبات خود، بارها شکایت‌شان را با مسئولین استانی و حتی کشوری در میان گذاشته‌اند.

یکی از بهترین گزینه های ممکن برای فلج کردن دستگاه نظامی و سرکوبگری رژیم جنایتکاران اسلامی در ایران اعتصابات عمومی، مخصوصا اعتصابات عمومی در بخش های صنعتی همچون نفت و گاز است.

به گفته این کارگران، سال جاری تنها دو ماه و نیم حقوق دریافت کرده‌اند و تا به امروز هم هیچ‌کس پاسخگوی رفع مشکلات آنها نبوده است.

کارگران که از وعده‌های پوچ مسئولین خسته شده‌اند، پس از حضور امام جمعه قزوین و مدیرکل سازمان صمت استان قزوین در جمع متحصنین، خواستار حضور استاندار و رسیدگی از طرف رئیس کل دادگستری، که بارها به آن‌ها قول داده، هستند و اعلام کرده‌اند تا زمانی که این مسئولین در جمع آنان حاضر نشوند به تجمع خود پایان نمی‌دهند.

کارگران

کارگران منتظرند تا ببینند که آیا مسئولان ارشد استان، پس از گذشت چندین ماه و وعده‌هایی که داده شده، در آستانه سال نو شنوای مطالبات به حق و درد دل‌های آنها خواهند بود و به این موضوع رسیدگی می‌کنند یا باز هم رسیدگی به آن، به بهانه‌های مختلف به عقب خواهند انداخت.

واکنش استاندار قزوین نسبت به تجمع اعتراضی کارگـران

کارگران

از سوی دیگر یکی از دانشجویان دانشگاه خمینی قزوین در توئیتی نوشته است: «در تماسی که با  استاندار قزوین (جمالی‌پور) داشتم ایشون گفتند که تا فردا هم کارگران در مسجد بنشینند ما در جمع کارگران حضور پیدا نمی‌کنیم.»

قابل توجه اینکه، در آستانه انتخابات فرمایشی، نمایندگان مجلس و مقام‌های حکومتی از جمله همین استاندار قزوین، انتظار دارند با چنین برخوردهایی، مردم در نمایش انتخابات‌شان شرکت کرده و به آنها رأی بدهند؛ انتظاری که سالیان است برآورده نشده و باز هم نخواهد شد و نتیجه آن پیشاپیش مشخص است.