چهارشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

پزشکی قانونی به روحانی : آمار کشته شدگان آبان ماه را می دانید وظیفۀ اعلام آن قانوناً با شماست

در واکنش به اظهارات حسن روحانی در مورد آمار کشته شدگان آبان ماه، رئیس پزشکی قانونی ایران، عباس مسجدی آرانی خطاب به روحانی گفت که علاوه بر او وزیر کشور و شورای امنیت ملی از آمار کشته شدگان آبان ماه در ایران با اطلاع هستند و بر اساس مصوبۀ قانونی وظیفۀ اعلام این آمار بر عهدۀ خود رئیس جمهوری و پس از او وزیر کشور و شورای امنیت ملی است که همگی از زیرمجموعه های رئیس جمهوری به شمار می روند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور که این سخنان را در گفتگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت همچنین تأکید کرد : “بر اساس مصوبۀ شورای امنیت کشور وظیفۀ دولت است که این آمار را اعلام کند.”

عکس تعدادی از کشته شدگان اعتراضات به گرانی بنزین در ایران توسط رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

عباس مسجدی آرانی در جای دیگری از سخنانش افزود : “[آمار کشته شدگان آبان ماه را] ما به مراجع ذیصلاح اعلام کردیم و هیچ وظیفه ای مبنی بر اعلام عمومی آن نداریم و همانطور که گفتم در مصوبۀ شورای امنیت کشور که زیر مجموعۀ دولت است و وزیر کشور رئیس آن است مشخص شده که چه کسی باید این آمار را اعلام کند.”

مسجدی آرانی سپس گفت : “همۀ اطلاعات [مربوط به آمار کشته شدگان آبان ماه] در اختیار شورای امنیت کشور است و می توانید دربارۀ آنها از آقای وزیر کشور سئوال کنید.”

در اظهاراتی جداگانه مدیر پزشکی قانونی استان تهران، مهدی فروزش، گفت : پزشکی قانونی آمار کشته شدگان آبان ماه را “در اختیار مراجع ذیصلاح قرار می دهد و اگر آنها صلاح بدانند می توانند موضوع را اطلاع رسانی کنند.”

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند! ما انتقام خون جوانانمان را خواهیم گرفت، نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دیروز یکشنبه بیست و هفتم بهمن ماه در پاسخ به سئوال خبرنگار روزنامۀ آمریکایی “نیویورک تایمز” دربارۀ شمار کشته شدگان اعتراض های آبان ماه در ایران گفت : “این آمار در اختیار پزشکی قانونی کشور است که می تواند آن را اعلام کند.”

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

سه ماه پس از سرکوب اعتراض های خیابانی آبان ماه در ایران حکومت اسلامی همچنان از اعلام آمار کشته و زخمی شدگان و همچنین دستگیرشدگان این اعتراض ها خودداری می کند از جمله به این بهانه که کشته شدگان این اعتراض ها هنوز “تفکیک” نشده اند. سازمان عفو بین الملل شمار کشته شدگان اعتراض های خیابانی آبان ماه در ایران را بیش از ۳٠٠ نفر اعلام کرده است، در حالی که بر اساس گزارش رویترز دست کم ۱۵۰۰ نفر در این اعتراض ها جان خود را از دست دادند.

عکس تعدادی از کودکان زیر ۱۸ سال که توسط مزدوران رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی به قتل رسیدند. ما انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.