یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

استرالیا به ملی‌پوشان ژیمناستیک ایران به دلیل احتمال پناهندگی ویزا نداد

 زهرا اینچه ‌درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران، می‌گوید با وجودی که این فدراسیون حدود سه ماه پیش اسامی سه ورزشکار را برای دریافت ویزا به سفارت استرالیا معرفی کرده اما سفارت آن کشور در تهران «از صدور روادید خودداری می‌کند».

به گزارش رادیو فردا، خانم اینچه درگاهی روز یکشنبه به خبرگزاری ایرنا گفت سفارت استرالیا در تهران در پاسخی ایمیلی به این فدراسیون به «شرایط اقتصادی ایران» و «احتمال پناهندگی ورزشکاران» اشاره کرده است.

چهل سال است که همه جای ایران سیاهپوش و عزادار و سرای غم است. چهل سال است که جان و زندگی مردم ایران برای جنایتکاران و چماقداران رژیم اسلامی هیچ ارزشی ندارد.

مقام‌های استرالیا تاکنون واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران دولت استرالیا را به «سیاسی‌کاری محض» متهم کرد و گفت که دلایل ارائه‌شده «با روح المپیک و مسابقات ورزشی در تناقض است».

به گزارش ایرنا، قرار بود سه ژیمناست ایرانی شامل سعیدرضا کیخا، عبدالله جامعی و «مهدی احمدکهنی برای شرکت در جام جهانی ملبورن و کسب سهمیه المپیک توکیو ۲۳ بهمن عازم استرالیا شوند.

مرگ بر آخوند ـ آخوند ها موجب تمام بدبختی و ذلت و آوارگی و عقب ماندگی ایران و ایرانی هستند.

در ماه‌های اخیر شماری از ورزشکاران ایرانی به کشورهای دیگر پناهنده شده یا اعلام کرده‌اند با پرچم کشوری دیگر در مسابقات بین‌المللی حاضر خواهند شد.

کیمیا علیزاده، تکواندوکار و تنها مدال‌آور ورزش زنان ایران در المپیک، علیرضا فیروزجا، استاد بزرگ شطرنج، سعید ملایی، قهرمان جودوی جهان، نوید زنگنه، عضو تیم ملی امید کشتی آزاد و مهدی خدابخشی و فرزاد ذوالقدری، اعضای سابق تیم ملی تکواندو، از جمله این ورزشکاران هستند.