سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: مرگ زودرس ؛ سهم مردم خوزستان از دریای نفت

 سهم مردم خوزستان از دریای نفت نشسته بر آن و ده‌ها کارخانه که آنها را دربرگفته

خطر مرگ زودرس در انتظار مردم خوزستان نشسته است. ساکنان استان خوزستان بر روی دریایی از نفت زندگی می‌کنند. این استان چهار پنجم نفت ایران را تامین می‌کند و ده‌ها مرکز پتروشیمی و کارخانه در این استان واقع است.

این ساکنان نه‌تنها درآمدهای این گنج خدادادی و دیگر مراکز تولیدی، برای آنها رفاه و آسایش به همراه نداشته، بلکه آنچه عاید آنها شده، بیماری‌های ناشی از آلودگی‌های برخاسته از این صنایع است.

ایران، و زندگی مردم ایران اسیر و زندانی رژیم فاسدین و شکنجه گران و تروریست ها و جنایتکاران و آخوند های عقب مانده شده است. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار و بسیجی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی، و برابری قانونی زنان و مردان، و سکولاریسم برای ایران.

آلودگی‌ها در استان خوزستان، سطح گسترده‌ای را در برمی‌گیرد؛ به طوریکه مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت نسبت به سطح آلودگی آب آشامیدنی در ماهشهر و شادگان هشدار داده است.

این پدیده باعث شده تا ساکنان استان به بیماری‌های مزمن مبتلا شوند و خطر مرگ زودرس در انتظار آنها باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان، پیامد این وضعیت برای مردم خوزستان را بیماری‌های مزمن زمان‌بر دانسته و کارشناس پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت استان، مرگ زودرس.

در این میان خوزستان رتبه نخست بیماری‌های تنفسی و سرطان ریه را دارد. همچنین مردم شهرهای اهواز، 

ورود آخوند خمینی، دیکتاتور جلاد و خونریز از فرانسه به ایران، مصادف است با سرآغاز عقب ماندگی و خونریزی و دستگیری و زندان و اعدام و تیرباران و آوارگی فساد و دزدی و میلیون ها بدبختی برای ایران و ایرانی. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر پاسدار و بسیجی. دشمن ما ایران و ایرانی ها همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

مرگ زودرس در استان خوزستان ۵ درصد بیشتر از سایر استان‌ها در کمین ساکنانش نشسته است. این ریسک تنها ناشی از آلودگی هوا نیست؛ آلودگی آب آشامیدنی در برخی مناطق این استان نیز نگران کننده گزارش شده است.

در این میان، مدیر سلامت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت استان خوزستان، به شهرهای شادگان، ماهشهر و حمیدیه اشاره می‌کند.

روستاهای استان خوزستان هم از این معضل مستثنی نیستند. فرهاد صفدری، در باره وضعیت آب آشامیدنی در روستاهای استان خوزستان می‌گوید: «عدم فیلتراسیون در آب روستایی، بحث مهمی است که نیاز به مداخله جدی دارد.»

اغلب حاشیه‌نشینان استان خوزستان که جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر را تشکیل می‌دهند، از دسترسی به آب آشامیدنی، خدمات بهداشتی و امکانات شهری محرومند.

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری  زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.