پنج شنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: اعتراض کارگران فقیر و زحمتکش شهرداری سی‌سخت نسبت به عدم پرداخت ۸ ماه حقوق

ایران کارگر: اعتراض کارگران شهرداری سی‌سخت نسبت به عدم پرداخت ۸ ماه حقوق

کارگران شهرداری سی‌سخت نسبت به عدم پرداخت ۸ ماه از حقوق‌شان معترض هستند. ۸۰ کارگر شهرداری سی‌سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد از ۸ ماه پیش هنوز حقوق‌شان پرداخت نشده است.

به گفته کارگـران شهرداری سی‌سخت «حدود ۸۰ کارگر در مجموعه شهرداری سی‌سخت به صورت مستقیم با سوابق بالای ۱۵ سال مشغول کارند که تقریباً از خرداد ماه سال جاری پرداخت مطالبات مزدی‌شان به تأخیر افتاده است.»

کارگران شهرداری

این کارگران با بیان اینکه در این زمینه هیچ مسئولی در شهرداری سی‌سخت پاسخگوی مطالبات پرداخت نشده کارگران نیست، در ادامه گفتند: «سال‌هاست که زیر نظر شهرداری در بخش خدمات، فضای سبز، موتوری و آتش‌نشانی به سختی کار می‌کنیم و در تمام این سال‌ها، شهردارانی که به ترتیب مدیریت شهری را برعهده می‌گیرند، در مقام کارفرما به تمامی تعهدات مزدی خود عمل نکرده‌اند.»

کارگران می‌گویند در نتیجه استمرار این وضعیت، دستمزد کارگران دیگر پاسخگوی هزینه‌های زندگی آنها نیست. در عین حال جدا از دستمزد، در خصوص بیمه تأمین اجتماعی نیز مشکلاتی وجود دارد.

کاخ حوزه آخوند ها در شهر قم ـ آخوند های بیکار و مفت خور و سربار، عامل اصلی عقب ماندگی و بسیاری درد و رنج و بدبختی و ذلت و آوارگی برای ایران و زندگی مردم ایرانند. آخوند خوب، آخوند مُرده است. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

کارگـران شهرداری سی‌سخت تأکید کردند: «مطالبات مزدی ما به بخشی از دستمزد ماه‌های خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان و آذرماه جاری مربوط می‌شود و حال به پایان دی ماه نیز نزدیک می‌شویم. ما همچنین در زمینه پرداخت حقوق عقب‌افتاده و سنوات ۲۰ کارگر بازنشسته شهرداری که طی سال گذشته و سال جاری بازنشسته شده‌اند، شاهد اتفاق خاصی نبوده‌ایم.»

علی فرد، شهردار سی‌سخت در این میان «کمبود منابع مالی» را علت تأخیر در پرداخت دستمزد کارگران دانست. وی در این باره گفت که شهرداری سی‌سخت هیچگونه منبع درآمدی ندارد.

از خرج میلیاردها تومان پول ایران برای سوریه و حزب الله لبنان… تا زندگی مرفه و اشرافی آخوند ها، و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی، و فقر کارگران زحمتکش و اکثریت ایرانیان شریف و ستمدیده در حکومت اسلامی آخوند ها.

لازم به یادآوری است کارگـران شهرداری سی‌سخت در شهریور و مهر ماه سال جاری نیز به دلیل عدم پرداخت حقوق عقب افتاده خود، اقدام به تجمع اعتراضی و اعتصاب چند روزه، در مقابل ساختمان شهرداری نمودند.

اکنون پس از سه ماه از آخرین دور اعتصاب کارگـران شهرداری سی‌سخت در مهر ماه سال جاری، تاکنون هیچ مقام مسئولی برای پاسخگویی به مطالبات عادلانه این کارگران اقدامی نکرده است.