پنج شنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

ایران کارگر: اشپیگل : دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست! دیگر امیدی به این حکومت نیست و صداها در ایران عوض شده

اشپیگل : دشمن ما همینجاست،! دیگر امیدی به این حکومت نیست و صداها در ایران عوض شده

روزنامه اشپیگل طی گزارشی از وضعیت فعلی حکومت ایران و نا‌امیدی مردم ایران از این حکومت، با عنوان دشمن ما همینجاست، می‌نویسد: «هنگامی که همه چیز در خیابان‌های تهران، رشت، شیراز، آمل و کرمانشاه از کنترل خارج می‌شود، مردم فقیر کشور با خشم و اندوه به دانشجویان پیوند می‌خورند.

به گفته اشپیگل، حسن روحانی با عقب نشینی از مواضع قبلی خود خطاب به شورای وزیران هشدار می‌دهد: «مردم ولی نعمت ما هستند و ما خدمتگزار آنها هستیم.» این سخنرانی استثنایی از تلویزیون دولتی پخش می‌شود.

دشمن ایران و ایرانی، آخوند و پاسدار و بسیجی و جمهوری اسلامیست، و نه اسرائیل و آمریکا. داعش ما بسیجی و سپاهی.

اشپیگل با اشاره به این حرکت نمایشی روحانی در قسمتی دیگر می‌گوید: «روحانی در حال ترویج شکل جدید حکومت‌داری در تهران است. وی هشدار می‌دهد که در آینده دیگر نباید فقط یک عده خاصی مسیر کشور را مشخص کنند. در انتخابات پارلمانی آینده در ماه فوریه ، قرار بر این است  که همه نامزدها برای اولین بار پذیرفته ‌شوند. شورای به اصطلاح نگهبان نباید متقاضیان ناخواسته را رد صلاحیت کند.

اشپیگل در ادامه این سوال را مطرح می‌کند که آیا این تغییر مواضع: «بینش است یا فقط ترسی که دولت تهران را برانگیخته است؟ زیرا به نظر می‌رسد ناگهان همه چیز در معرض خطر قرار گرفته است؛ توافق هسته‌ای، اعتبار و پایگاه اجتماعی؛ همان‌هایی که حکومت به آنها تکیه داشت.

داعشی صفت ها و تروریست ها و قاتلیت و جنایتکاران مردم ستمدیده ایران، جنگ طلبان و گماشتگان دزد و فاسدین… در حال آتش زدن پرچم کشورهای آمریکا و اسرائیل. دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و امریکاست.

خنجر مسموم

این روزنامه می‌افزاید که خامنه‌ای برای اولین بار بعد از هشت سال در نماز جمعه شرکت کرد. خامنه‌ای در سخنرانی خود دشمنان ایران را به سوء استفاده از واقعه تلخ  سقوط هواپیما به منظور زیر سوال بردن ارکان اساسی جمهوری اسلامی با پاسداران و بسیجیان و نیروهای امنیتی به عنوان ارکان اساسی حفظ حکومت، نام برد.

خامنه‌ای هیچ اشاره‌ای به اعتراضات گسترده طی ماه‌های اخیر نکرد. اشپیگل به نقل از یک کارآفرین با نام آرش از تهران، اقتصاددانی که هفت سال پیش از آمریکا به ایران برگشته است، می‌گوید: «این خیلی کم و خیلی دیر است.»

آرش که می‌گوید این روزها آغاز پایان جمهوری اسلامی را تجربه می‌کند با اشاره به بدنه حاکمیت می‌گوید: «کسانی که از مرکز قدرت فاصله نمی‌گیرند، زمان را از دست داده‌اند.»

دروغ ها و شعار های جنگ طلبانه و ریاکاری سران رژیم. و در عین حال آقازاده ها در همین کشور آمریکا و دیگر کشورهای غربی زندگی میکنند. چهل سال است همین ها که مرگ بر این و آن میدهند و در صدد نابودی کشورهای دیگرند و پرچم دیگر کشورها را آتش میزنند، همزمان صدای حق خواهی و آزادیخواهی مردم  و کارگران و زنان ستمدیده ایرانی را با زور تهدید و زندان و شکنجه اعدام و تیر باران، و هزاران جنایات دیگر پاسخ میدهند. گرانی و بیکاری بیداد میکند! مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار ـ مرگ بر بسیجی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ دشمن ایران و ایرانی همینجاست، دورغ میگن اسرائیل و آمریکاست. آزادی و برابری قانونی جنسی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

یک خانم معلم موسیقی، ۲۹ ساله، در شیراز شاهد بود که رژیم چگونه کوچکترین حرکت اعتراضی تظاهرکنندگان در مقابل دانشگاه را سرکوب کرد. وی با ابراز ناامیدی می‌گوید: «این دولت به ما یا کشورهای خارجی گوش نمی‌دهد.»

جمعیت زیادی در هفته‌های اخیر به دلیل فقر و بیکاری و تورم رو به افزایش، گرد هم آمدند. اکنون قیمت شیر دو برابر بیشتر از چند ماه قبل است. قیمت بنزین در یک ماه نوامبر سه برابر شد.

ایرانیان خشمگین، متحد هستند – اشپیگل

هنگامی که ایرانیان با خشم به خیابان‌ها رفتند تا نارضایتی خود را ابراز کنند، نیروهای امنیتی به منظور ایجاد رعب و وحشت خودسرانه، اقدام به شلیک به تظاهرکنندگان کردند. ایرانی‌ها بدون توجه به اردوگاه سیاسی متعلق به آنها، در خشم خود متحد هستند. اکنون همه می‌دانند که دولت نمی‌تواند آنها را از کاهش سریع درآمد ( فقر) نجات دهد.

الان به شکل تحقیر‌آمیزی حکومت ایران، قاسم سلیمانی، یکی از مهمترین فرماندهان خود را از دست داده است.

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها. پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آتش به اختیار هم دو طرفه است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

چهارشنبه گذشته هنگامی که هواپیمای بوئینگ اوکراین ساعت ۶.۱۳ بامداد از فرودگاه بین‌المللی خمینی خارج شد، دقایقی بعد توسط یک موشک ایرانی منفجر شد. این عمل باعث یک خشم عمومی شد.

بسیاری از ۱۷۶ مسافر در پرواز ۷۵۲ ایرانی ـ خارجی بودند. آنها می خواستند از طریق کیف، به کانادا، سوئد، آلمان یا سوئیس سفر کنند.

ما فشار را احساس می‌کنیم

شهروندان با خشم و سرخوردگی واکنش نشان می‌دهند. معترضین خارج از دانشگاه تهران فریاد زدند: «آنها به ما دروغ می‌گویند، آمریکا دشمن ما نیست، دشمن ما همینجاست» آنها با صراحت خواستار استعفای خامنه‌ای شدند.

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

اشپیگل با طرح این واقعیت که شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراین حتی طرفداران حکومت را به دشمنانش تبدیل کرده است، این سوال را طرح می‌کند که چه زمانی یک دولت به اینکه درآمد کمتری دارد، در سطح بین‌المللی ایزوله می‌شود و حمایت خود را در اردوگاه‌‌اش از دست می‌دهد، اذعان می‌کند؟ محمود فرازنده، سفیر ایران در برلین، به اسپپیگل می‌گوید: «ما فشار را احساس می‌کنیم.»

ورود آخوند خمینی، دیکتاتور جلاد و خونریز از فرانسه به ایران، مصادف است با سرآغاز عقب ماندگی و خونریزی و دستگیری و زندان و اعدام و تیرباران و آوارگی فساد و دزدی و میلیون ها بدبختی برای ایران و ایرانی. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر پاسدار و بسیجی. دشمن ما ایران و ایرانی ها همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.