دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

یورونیوز: واکنش اتحادیه اروپا به تهدید روحانی ـ (گفته که خاورمیانه برای سربازان اروپایی ناامن….)

 اتحادیه اروپا روز چهارشنبه ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) در واکنش به سخنان حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران مبنی بر اینکه ممکن است خاورمیانه برای سربازان اروپایی نیز مانند نظامیان آمریکایی‌ها ناامن شود، تاکید کرد که آن‌ها عراق را ترک نخواهند کرد و میزان ماموریت‌های خود را در آنجا کاهش نمی‌دهند.

پیتر استانو، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا درباره وضعیت حضور نیروهای اتحادیه اروپا در عراق به دنبال تنش‌های اخیر در خاورمیانه گفت: «به نمایندگی از اتحادیه اروپا فقط می‌توانم درباره افرادی که اروپا در عراق مستقر کرده است حرف بزنم. ما در عراق به دنبال کاهش نیروهایمان نیستیم و عراق را ترک نمی‌کنیم چرا که ماموریت‌های غیرنظامی و دیپلماتیک ما در آنجا برای پیشبرد روابط بین اتحادیه اروپا و عراق مهم است.»

کشوری که آخوند در آن حاکم باشد، بدبخت ترین و عقب مانده ترین کشور دنیا است. در ایران، به غیر از آخوند ها که بیماران روانی اند، هیچ کس دیگری از آزادی های شخصی و اجتماعی برخوردار نیست. قوانین جمهوری اسلامی بر گرفته از اسلام عقب مانده هزار و چهارصد سال قبل اعراب است، آزادی و برابری قانونی و اجتماعی زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیات دولت گفته بود: «سرباز آمریکا در نا‌امنی است و ممکن است سرباز اروپایی هم ناامن باشد. ما می‌خواهیم از این منطقه بروید اما در عین حال اگر چیزی به نفع منطقه باشد‌ در آن همکاری می کنیم.»

با این حال سخنگوی دستگاه سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا افزود: «ما برای کمک به مردم عراق و کمک به عراقی‌ها متعهد هستیم. تلاش ما این است که این کار در سطح دو جانبه بین اتحادیه اروپا و عراق و به نفع مردم عراق انجام شود. ما نسبت به تهدیدهای موجود آگاه هستیم و به همین دلیل هر روز امنیت کارمندان خود را بررسی می‌کنیم. اما در نهایت باید بگویم به‌عنوان اتحادیه اروپا عراق را ترک نمی‌کنیم و آنجا می‌مانیم.»

مرگ بر حسن روحانی قاتل و جنایتکار ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر اصلاح طلبان اسلامی. سکولاریسم برای ایران.

نمایندگان مجلس عراق در روز یکشنبه ۵ ژانویه (۱۵ دی) با تصویب طرحی ۵ بندی، از جمله دولت این کشور را ملزم ساختند تا به حضور نیروهای خارجی در این کشور پایان دهد، زیرا یکی از بندهای طرح تصویب شده، لغو درخواست کمک از ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکاست.

دولت عراق این تصمیم را چند روز پس از حملات نیروهای آمریکایی به کاروان حامل قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در نزدیکی فرودگاه بغداد که به کشته شدن او و همراهانش انجامید، گرفته بود.

کشورهای بلژیک، دانمارک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا و بریتانیا از جمله کشورهای اروپایی ائتلاف بین المللی ضد داعش در عراق هستند.

مرگ هر پاسدار و بسیجی و آخوند خدمت بزرگی برای رسیدن به آزادی در ایران است. آخوند و پاسدار و بسیجی خوب، مُرده است. اینها دشمنان حقیقی ملت ایرانند. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.