شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

چهارمین روز تظاهرات در دانشگاه تهران، پلی تکنیک و بهشتی ـ + فیلم ـ شعار ها… (بسیجی، سپاهی، داعش ما شمای…)

در چهارمین روز دور تازه ی اعتراضات، دانشجویان در دانشگاه های تهران، پلی تکنیک و بهشتی تجمعات اعتراضی برپا کردند. در دانشگاه بهشتی بین دانشجویان معترض و بسیجیان درگیری پیش آمد. در دانشگاه تهران دانشجویان شعارهای تازه ای را مطرح کردند، «نه رفراندم نه اصلاح، اعتصاب، انقلاب» از جمله ی این شعارها بود.

در چهارمین روز دور تازه ی اعتراضات، دانشجویان در دانشگاه های تهران، پلی تکنیک و بهشتی تجمعات اعتراضی برپا کردند. در دانشگاه بهشتی بین دانشجویان معترض و بسیجیان درگیری پیش آمد. در دانشگاه تهران دانشجویان شعارهای تازه ای را مطرح کردند، «نه رفراندم نه اصلاح، اعتصاب، انقلاب» از جمله ی این شعارها بود. «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر»، «ننگ ما ننگ ما، رهبر الدنگ ما»، «مسئول بی‌کفایت، استعفا، استعفا»، «۱۵۰۰ نفر کشته آبان ماست»، «فریاد، فریاد، از این همه بی‌داد» از جمله شعارهای دیگر این تظاهرات دانشجویی بود.

کانال شوراهای صنفی دانشگاه ها در گزارشی نوشته است: همزمان با برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان جو شدید امنیتی در داخل و اطراف دانشگاه تهران برقرار بوده است.

بخواهیم و یا نخواهیم و برای آزادی ایران از شر رژیم داعشی صفت جنایتکاران و چماقداران و آخوند های حکومتی هیچ راهی به غیر از حضور خیابانی و در پاسخ به خشونت مامورین رژیم عکس العمل به خشونت و حتی مسلح شدن و مقابله به مثل وجود ندارد. رژیم قاتلین اسلامی همه راه های مسالمت آمیز و مدنی مردم ستمدیده و معترض ایران را با گلوله پاسخ میدهند! ما انتقام خون جوانانمان را خواهیم گرفت، نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.

تمام مسیرهای منتهی به سردر دانشگاه تهران توسط داربست و نرده بسته شده و چهارراه ادبیات پردیس دانشگاه به انحصار [دانشجویان؟] بسیج و بلندگوهاشان درآمده بود. همچنین حضور پرتعداد لباس شخصی ها داخل و خارج از دانشگاه بسیار محسوس و جداره های خارجی دانشگاه در محاصره گارد ویژه بوده است. با این وجود تجمع دانشجویان شکل گرفته است.

دانشجویان در تظاهرات دانشگاه تهران، این شعارها را تکرار می کردند:

از ایران تا بغداد، فقر، ستم، استبداد
از تهران تا بغداد شعار ما انقلاب
بلوچستان تو آبه، رژیم دستش چماقه
اصلاح‌طلب، اصول‌گرا، دیگه تمومه ماجرا
۱۵۰۰ نفر، کشته آبان ماست
چه دی باشه چه آبان پیام یکی است انقلاب
چه دی باشه چه آبان پیکار کف خیابان
از اهواز تا تهران سرکوب زحمت‌کشان
برادر سیل‌زده، حمایتت می‌کنیم!

بنابر گزارش ها، تظاهرات دانشجویان با تاریکی هوا در خیابان های اطراف دانشگاه تهران با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه ای» ادامه یافته است.

در دانشگاه پلی تکنیک «توپ تانک، فشفشه، رهبر باید گم بشه»؛ «داعش ما شمایی»، از جمله شعارها بوده است.