شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

فعال شدن “مکانیسم ماشه” از جانب سه کشور اروپایی، حلقه انزوای حکومت ایران را تنگ تر می کند

در همان حال که رژیم ایران با خیزش مردمی روبرو می باشد، و معترضین علیه کلیت نظام شعار می دهند و حتی به خامنه ای ناسزا می گویند، و در شرائطی که حکومت با کشاکش نظامی با ایالات متحده دست به گریبان است، کشورهای اروپایی نیز از حاکمیت ایران فاصله می گیرند و در رابطه با نقض تعهدات رژیم در چارچوب توافق اتمی موسوم به “برجام” اعلام می دارند که “مکانیسم ماشه” را علیه این رفتارها حکومت به کار می اندازند. سه کشور اروپایی به رزِیم هشدار می دهند که این رفتارها موجب باطل شدن برجام به صورت کامل می شود و دولت بریتانیا صریحا به کشورهای فرانسه و آلمان که از امضا کنندگان برجام هستندف توصیه می کند که به سیاست پرزیدنت ترامپ بپیوندند و از برجام خارج شوند.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، حکومت ایران ادعا می کند که همچنان به برجام پایبند است و می گوید که اگر اروپائیان تحریم های اعلام شده از جانب ایالات متحده را دور بزنند و داد و ستد بازرگانی با ایران را در ابعاد پیشین از سر بگیرند، رژیم ایران نیز حاضر است در کمترین مدت به همه تعهدات پیشین در چارچوب برجام باز گردد.

ورود آخوند خمینی، دیکتاتور جلاد و خونریز از فرانسه به ایران، مصادف است با سرآغاز عقب ماندگی و خونریزی و دستگیری و زندان و اعدام و تیرباران و آوارگی فساد و دزدی و میلیون ها بدبختی برای ایران و ایرانی. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر پاسدار و بسیجی. دشمن ما ایران و ایرانی ها همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

“مکانیسم ماشه” به موردی مربوط می شود که کشورهای امضا کننده برجام و ایران، با یکدیگر در مورد شیوه اجرای تعهدات برجامی درگیر می شوند و در پی آن، کشورهای امضا کننده اگر رژیم ایران را مقصر بدانند تحریم های اقتصادی را از سر می گیرند و در واقع به ایالات متحده می پیوندند.

روسیه و چین همچنان تاکید می کنند که برجام باید ادامه یابد. ولی معلوم نیست اگر کشورهای اروپایی نیز از برجام بیرون روند، روسیه به تنهایی چه می تواند بکند. در حال حاضر نیز روسیه می کوشد به شیوه های مختلف به داد و ستد با رژیم ایران ادامه دهد.

سه کشور اروپایی در بیانیه مشترکی که انتشار دادند، نوشتند: «ما استدلال حکومت ایران را دایر بر این که حق دارد تعهدات خود در چارچوب برجام را نتض کند، نمی پذیریم».

در ادامه بیانیه آمده است: «رژیم ایران به جای آن که از مسیر کاهش تعهدات برجامی باز گردد، همچنان به کاستن از این تعهدات ادامه می دهد».

ایران، و زندگی مردم ایران اسیر و زندانی رژیم فاسدین و شکنجه گران و تروریست ها و جنایتکاران و آخوند های عقب مانده شده است. مرگ بر آخوند ـ مرگ بر پاسدار و بسیجی ـ مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی، و برابری قانونی زنان و مردان، و سکولاریسم برای ایران.

سه کشور اروپایی نوشتند: «بار دیگر تاکید می کنیم که کشورهای عضو اتحادیه اروپا به برجام متعهد هستند و از هرگونه اقدام ایران برای بازگشت به آن جانبداری خواهیم کرد».

طبق بند ۳۷ برجام، “مکانیسم ماشه” به مفهوم آن است که در صورت بروز اختلاف نظر، می توان همه تحریم های بین المللی را از نو برقرار کرد. در صورتی که اروپائیان نیز به این شیوه ایالات متحده بپیوندند، بعید می نماید که رژیم بتواند در برابر فشارها و تحریم های بین المللی، یک زمان طولانی دوام آورد.

هشدار کشورهای اروپایی در حالی انتشار می یابد که دانشجویان و اقشاری از مردم ایران، علی خامنه ای را فردی خطاکار و جانی توصیف می کنند که دستور قتل یک هزار و پانصد نفر معترضین ایرانی را صادر کرد و بعد هم به ملت ایران دروغ گفت. تظاهرکنندگان از جمله شعار می دادند: «پاسدار جنایت می کند، رهبر حمایت می کند».

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری  زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.