دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹
آخرین اخبار : 

نخستین واکنش رسمی امانوئل ماکرون، پس از حمله پهپادی آمریکا / در کنار متحد آمریکایی خود ایستاده‌ایم

 امانوئل ماکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، به همتای آمریکایی خود دونالد ترامپ، اطمینان داد پاریس در کنار متحدان خود ایستاده است. این نخستین واکنش رسمی امانوئل ماکرون، پس از حمله پهپادی آمریکا و کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس است.

رادیو بین المللی فرانسه  کاخ الیزه، مقر ریاست جمهوری فرانسه، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: امانوئل ماکرون در گفتگو با دونالد ترامپ ضمن اعلام نگرانی پاریس از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده نیروی قدس سپاه به فرماندهی قاسم سلیمانی، نسبت به همبستگی قاطع فرانسه با متحدانش تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: فرانسه ایران را از هرگونه اقدام تنش‌زای نظامی که می‌تواند بی‌ثباتی در منطقه را دامن بزند، برحذر داشت.

دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران، آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها. پاسدار، آخوند، بسیجی خوب، مُرده است. آتش به اختیار هم دو طرفه است. آزادی و برابری زنان و مردان و سکولاریسم برای ایران.

همچنین در این بیانیه خطاب به رهبران ایران خاطرنشان شده است که ایران باید هر چه سریعتر به اینگونه اقدامات خاتمه دهد

امانوئل ماکرون، با اشاره به لزوم ادامه عملیات نیروهای ائتلاف جهانی علیه داعش در عراق به منظور حفظ حاکمیت ارضی در عراق و تامین امنیت در این کشور، بار دیگر نسبت به عزم فرانسه برای ادامه همکاری در کنار متحدان منطقه‌ای و جهانی خود تاکید کرد.

این نخستین اظهارنظر رسمی کاخ الیزه از زمان انتشار خبر کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده قدس سپاه ایران در حمله پهپادی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد در عراق است.

عکس تعدادی از کشته شدگان اعتراضات به گرانی بنزین در ایران توسط رژیم خونخواران و جنایتکاران اسلامی. انتقام قتل جوانانمان را خواهیم گرفت. نه می بخشیم، و نه فراموش میکنیم.

در پی کشته شدن قاسم سلیمانی در عراق، پارلمان این کشور با تصویب قطعنامه‌ای از دولت بغداد درخواست کرد تا به حضور نیروهای خارجی در خاک عراق پایان دهد.

همچنین ائتلاف جهانی علیه تروریسم به رهبری آمریکا اعلام کرد به منظور حفاظت از پایگاه‌ها و نیروهای خود در خاک عراق، عملیات نظامی ائتلاف را به حال تعلیق درآورده است.

در بیانیه کاخ الیزه تاکید شده است پاریس به تعهدات خود در قبال مبارزه با داعش بعنوان اولویت این کشور ادامه داده و نسبت به پایدار نگهداشتن این ائتلاف مصمم است.

سرنگون باد رژیم اسلامی چماقداران و زن ستیزان و سرکوبگران و شکنجه گران و جنایتکاران و تروریست ها و جنگ طلبان و ناقضان حقوق انسانی و بشر ـ خواهان ایرانی آزاد، با قوانین برابری زنان و مردان و ممنوعیت و جدای نهاد دین از حکومت و سیاست و غیره… و اجتماعی بر اساس سکولاریسم.