شنبه, ۲۷ بهمن , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

ارزیابی در اسرائیل: رژیم ایران عمدا تب جنگی علیه اسرائیل را بالا می برد که بحران اقتصادی را لاپوشانی کند

رادیو پیام اسرائیل ـ هر اندازه اوضاع اقتصادی رژیم ایران وخیم تر می شود و احتمال خیزش مردمی برای برانداختن این حکومت افزایش می یابد، فرماندههای سپاه پاسداران و حتی شخصیت های سیاسی رژیم نیز بر شدت تهدیدهای جنگی خود علیه اسرائیل، ایالات متحده و حتی کشورهای اروپایی می افزایند. یک روزنامه اسرائیلی ارزیابی کرد که جنگ بین حکومت اسلامی ایران و کشور اسرائیل عملا آغاز شده است. ولی تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل ارزیابی می کند که تهدیدهای سران رژیم ایران در حال حاضر جنبه تئوری و تبلیغاتی دارد. زیرا آن ها می دانند که اگر به جنگ دست بزنند، به شکستی دچار خواهند شد که موجب برافتادن حکومت آنان ایران خواهد گردید.

رژیم ایران امروز (یکشنبه) از آزمایش موفقیت آمیز موشک تازه ای خبر داد که به گفته مقامات سپاه پاسداران یک هزار و سیصد و پنجاه کیلومتر برد دارد و اگر از داخل ایران شلیک شود، می تواند اسرائیل و همه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را هدف قرار دهد.

پاسدار و بسیجی و آخوند های حکومتی دشمنان مردم ایران هستند. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

رژیم ایران هر از گاهی از تولید موشک های جدید خبر می دهد و آن را با اسامی گوناگون معرفی می کند. ولی برخی کارشناسان نظامی بر این گُمان هستند که موشک های تازه، در واقع همان موشک های قدیمی هستند که در آن ها تغییرات جزیی داده شده است.

وزیر دفاع حکومت اسلامی که از تولید و آزمایش موشک جدید خبر داد، نام آن را “هویزه” Hoveyzeh اعلام کرد که اسم باتلاق بزرگی در جنوب عراق و در نزدیکی مرز ایران است که در جریان جنگ هشت ساله، نبردهای شدیدی در آن جا جریان داشت و هویزه به مدت کوتاهی در تسلط نیروهای ایرانی بود.

همزمان، تهدیدهای جنگی مقامات حکومت، و حتی افراد غیرنظامی، به ویژه علیه اسرائیل ادامه دارد.

رئیس مجلس، علی لاریجانی که می کوشد تقلید سران سپاه را در آورد، امروز گفت که اگر اسرائیل جرات حمله به ایران را داشته باشد، و یا آمریکا بخواهد به این سرزمین حمله کند، رژیم ایران آن ها را با صندلی معلولین به کشورشان باز خواهد گرداند.

این ادعای سَخیف در حالی مطرح می شود که نه اسرائیل و نه ایالات متحده قصد حمله به خاک ایران را ندارند. ولی سران رژیم با این تهدیدهای توخالی می کوشند یک فضای جنگی ایجاد کنند تا شاید مردم را بتوانند به سوی بکشانند و آنان را از خیزش همگانی علیه رژیم بازدارند.

حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران که در بیان تهدیدهای توخالی سابقه درازی دارد، این بار اروپاییان را مورد تهدید جنگی  قرار داد . سپاهی سلامی از جمله گفت: اگر اروپا بخواهد علیه رژیم ایران توطئه کند، حکومت با یک جهش، به سوی برنامه های موشکی روی خواهد آورد.

ایرانی آزاد و با قوانین برابری قانونی زنان و مردان، و سکولاریسم.

این هشدار جانشین فرمانده کل سپاه در حالی انتشار می یابد که راوپائیان سخت تلاش می کنند رژیم ایران را از ورشکستگی اقتصادی نجات دهند و از سقوط آن جلوگیری کنند.

برخی کارشناسان می گویند که سپاه پاسداران به شیوه های مختلف می کوشد از بهبود مناسبات رژیم ایران با کشورهای اروپایی جلوگیری کند تا بتواند فرزوم موجودیت خود را توجیه کرد و از بودجه های بزرگتری برخوردار گردد.