شنبه, ۲۷ بهمن , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

در زندان لاکان رشت چه می‌گذرد؟ گزارش دریافتی از ایران

خبرنامه گویا – زندان لاکان رشت، در منطقه لاکان این شهر قرار دارد. این زندان دارای ۱۲ سالن است. سالن پنج این زندان برای زندانیان موقت تدارک دیده شده است، اما تعدادی از افراد هم که حکم آنها صادر شده در این سالن نگهداری می‌شوند.

وضعیت بهداشت سالن پنج زندان لاکان رشت خیلی وخیم است و حتی زندانیان از دسترسی به آب آشامیدنی محروم هستند و باید آب آشامیدنی را خریداری کنند. که طبیعتاً برای زندانیان طبقۀ محروم این امکان وجود ندارد. زندانیان این سالن در فصل زمستان وسیله گرمایشی ندارند و به دلیل سرمای بیش از حد و رطوبت، بیماری آنفولانزا در این سالن شایع ست.

نکتۀ مهم و قابل توجه اینکه در سالن پنج زندان لاکان رشت، علاوه بر زندانیان مواد مخدر، زندانیانی نیز با عنوان «متفرقه» وجود دارند که از تعدادی از آنها به خاطر اعتراضات سیاسی و با اتهام‌های امنیتی دستگیر و منتظر صدور حکم دادگاه هستند.

مرگ بر حسن روحانی قاتل و جنایتکار ـ مرگ بر تروریست ها و فاسدین رژیم اسلامی ـ مرگ بر اصلاح طلبان اسلامی. آخوند خوب، آخوند مُرده است. آزادی و سکولاریسم برای ایران. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

باید توجه داشت که زندان لاکان رشت، زندان مرکزی استان گیلان و تنها یکی از زندان‌های استان گیلان است که شرایط نگهداری زندانیان در آن بحرانی و نیازمند توجه است. زندان‌های دیگر شهرستان‌های کوچکتر استان نیز از دی‌ماه گذشته تا کنون شاهد نگهداری جوانان معترضی بوده که در تظاهرات گوناگون بازداشت شده‌اند و شرایط نگهداری آنها به مراتب بدتر از وضعیت زندان لاکان رشت است.