شنبه, ۲۷ بهمن , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

جلوگیری از اعزام «سعید شیرزاد» زندانی سیاسی به مرکز درمانی با وجود مشکلات و آسیب شدید کلیوی

به گزارش حصار،کانون حمایت از فعالان سیاسی و عقیدتی، «سعید شیرزاد»، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج که چندی قبل پس از انجام سونوگرافی مشخص شده بود هر دو کلیه‌ی اوبه شدت آسیب دیده و نیازمند رسیدگی پزشکی است علیرغم گذشت حدود سه هفته از زمان تعیین شده برای اعزام به مرکز درمانی با کارشکنی دادیار ناظر بر زندان روبرو است.

وضعیت پزشکی این زندانی در پی عدم رسیدگی رو به وخامت است. با توجه به گزارش های رسیده چند روز پس از انجام سونوگرافی و مشخص شدن اینکه کلیه راست سعید شیرزاد بیست و پنج درصد کوچک شده مجددا به علت درد شدید بصورت اورژانسی به بیمارستان مدنی کرج اعزام شده. با توجه به اینکه باید به متخصص کلیه مراجعه مسعیدی کرد و این بیمارستان فاقد متخصص بوده طبق نظر پزشک بیمارستان لازم شد سریعا به متخصص کلیه در مرکز دیگری ارجاع شود.

با اینحال علیرغم گذشت بیش از سه هفته و با وجود پیگیری‌های بهداری زندان، دادیار زندان (رستمی) مجوز اعزام به بیمارستان وی را صادر نکرده است. کارشکنی دادیار ناظر بر زندان برای صدور مجوز اعزام به مرکز درمانی با توجه به مشکل دار بودن هر دو کلیه این زندانی و ضعف بنیه جسمی ناشی از اعتصاب های پیشین به وخامت هر روزه حال عمومی آقای شیرزاد منجر شده است.

زندانی سیاسی آزاد باید گردد ـ جمهوری اسلامی و آخوند ها، عامل اصلی جنایات، عقب ماندگی ها، و فقر و بدبختی ها و مشکلات فراوان زندگی مردم ستمدیده ایرانند. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».