شنبه, ۲۷ بهمن , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

ابوالفضل قدیانی: باید بکوشیم که یک حکومت دموکراتیک عرفی یا سکولار برپاشود تا مردم از این استبداد دینی خلاص شوند + فیلم

ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی و زندانی سیاسی سایق، ضمن گرامیداشت یاد جان‌باختگانی همچون مصطفی کریم‌بیگی، ستار بهشتی و سعید زینالی و … علت اصلی مشکلات امروز جامعه‌ی ایران را استبداد دینی می‌داند و می‌گوید باید بکوشیم که یک حکومت دموکراتیک عرفی یا سکولار برپاشود و مردم ایران از این استبداد نجات پیدا کنند.

وی با تاکید بر این نکته که چاره‌ای جز دستیابی به دموکراسی نداریم،  حکومت مطلوب خود را حکومتی توصیف کرد که مشروعیتش را از رای مردم بگیرد و اگر خطا کرد با رای مردم کنار رود.

اعراب و فرهنگ اسلامی، دو مرتبه به ایران تهاجم فرهنگی کردند… اولین تاریخ مربوط به۱۴۰۰ سال قبل و حمله وحشیانه و خونین اعراب به ایران… و دومین بار نیز در سال ۱۳۵۷به سرکردگی آیت الله خمینی جنایتکار و فاشیست اسلامی. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

این فعال سیاسی، دموکراسی‌ای که مقید به هیچ ایدئولوژی و دین و مذهبی نباشد را چاره‌ی کار می‌داند.

آقای قدیانی در ادامه اظهار امیدواری می‌کند که خواسته‌ی رفراندوم همه‌گیر شود و آن را مسالمت‌آمیزترین روش برای تغییر حکومت اعلام می‌کند.

این سخنان در حاشیه‌ی مراسم بزرگداشت یاد و خاطره‌ی مصطفی کریم‌بیگی از جان‌باختگان عاشورای ۸۸، که امروز با حضور جمع کثیری از فعالان مدنی در منزل خانواده‌ی او برگزار شد، ایراد شده است.