شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

تصاویر ماهواره ای: در حمله هوایی اسرائیل، یک انبار بزرگ اسلحه سپاه پاسداران منفجر شده است + تصاویر

از گزارش های اطلاعاتی که پس از حمله هوایی اسرائیل به مواضع سپاه قدس در سوریه انتشار یافته، چنین بر می آید که یک یا چند انبار بزرگ اسلحه منفجر شده است. سازمان های اطلاعاتی غربی، در گزارشی که امروز (آدینه) در اسرائیل انتشار یافت، با استناد به عکس های ماهواره ای که از محل اصابت موشک های اسرائیلی گرفته شده، اعلام کردند که مکان مورد حمله، یک یا چند انبار اسلحه در پادگان هنگ چهارم ارتش سوریه، در نزدیکی فرودگاه دمشق بوده است.

با آن که ارتش سوریه ادعا می کند که توانسته است همه موشک های پرتاب شده توسط هواپیماهای اسرائیلی را شکار کند، تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که به فرودگاه بین المللی دمشق نیز آسیب رسیده است.

به گزارش رادیو اسرائیل، با آن که ارتش سوریه ادعا می کند که توانسته است همه موشک های پرتاب شده توسط هواپیماهای اسرائیلی را شکار کند، تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که به فرودگاه بین المللی دمشق نیز آسیب رسیده است.

به گفته محافل نظامی روسیه، در این حمله، که یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل انجام آن را مورد تایید قرار داد، شش فروند جنگنده اسرائیلی از نوع اف – ۱۶ شرکت داشتند که با ورود به حریم هوایی لبنان، موشک های خود را به سوی انبارهای اسلحه متعلق به حکومت ایران هدف قرار دادند.

داعشی های جمهوری اسلامی، جنگ طلبان و گماشتگان دزد و فاسد و چماقداران رژیم، در حال آتش زدن پرچم کشورهای آمریکا و اسرائیل. جمهوری اسلامی و جنگ طلبان دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران هستند. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

ارتش روسیه ادعا کرده بود که هشتاد درصد از موشک های هوا به زمین اسرائیل، توسط پدافند هوایی سوریه شکار شده است. ولی تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که هدف اسرائیل از انجام این حمله به طور کامل به دست آمده است.

در نخستین گزارشی که درباره این حمله انتشار یافت، گفته شده بود که یکی از هدف های این حمله، کشتن گروهی از سران حزب الله لبنان بوده که قصد داشتند با هواپیما رهسپار تهران شوند.

پاسدار قاسم سلیمانی کرمانی، جانی و آدمکُش و تروریست جمهوری اسلامی. قاسم سلیمانی کرمانی، دشمن ایران و ایرانی ها. سپاه پاسداران، آخوند ها، فاسدین، دزد ها، شکنجه گران، چماقداران، تروریست های جمهوری اسلامی. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

محافل خبری اسرائیل این گزارش را نادرست خواندند. ولی در همان هنگام شایع شد که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس یکی از قربانیان این حمله بوده است. اسرائیل اعلام داشت که سوءقصدی انجام نشده و این خبرها درست نیست. مقامات حکومت اسلامی ایران نیز پس از دو روز سکوت، خبر کشته شدن قاسم سلیمانی را نادرست خواندند.

انتشار تصاویر تخریب کامل یکی از پایگاه‌های جمهوری اسلامی در سوریه

دیدگاه نو – این تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند که پایگاه جمهوری اسلامی در حملات هوایی ارتش اسرائیل در شامگاه سه‌شنبه ۴ دی ماه در نزدیکی دمشق تخریب شده‌ است. تصاویر گرفته شده از آن حکایت دارد که انبار تسلیحات متعلق به جمهوری اسلامی، که محل نگهداری موشک فجر۵ بودند، به کلی تخریب شده است. این پایگاه که وظیفه نگهداری تسلیحات ساخت جمهوری اسلامی، از جمله موشک های فجر ۵، برای تجهیز حزب‌الله و دیگر گروه‌های تروریستی را به عهده داشته، در منطقه المُنا واقع شده بود.

is1.jpg

is2.jpg

به گزارش شفقنا، تصاویر ماهواره ای آی اس آی نشان می دهند که پایگاهی که سه شنبه شب توسط نیروی هوایی اسرائیل مورد حمله قرار گرفته ، در چهل کیلومتری مرزهای اسرائیل واقع شده است. نیروی هوایی اسرائیل در این مجموعه عملیات که ساعت ده شب به وقت محلی آغاز شد، اهداف گوناگون دیگری از جمله چند مرکز نظامی حوالی دمشق ، امکانات دفاع ضد هوایی و ستادهای فرماندهی تیپ های ۶۸ و ۱۳۷ ارتش سوریه در منطقه دمشق و یگان دهم نظامی در منطقه کواتانا را هدف قرار داده است.

مقامات اسرائیلی تاکنون به کرات درباره افزایش حضور ایران در نزدیک مرزهای اسرائیل در سوریه و نیز ارسال تسلیحات نظامی از تهران به حزب الله لبنان از طریق سوریه اظهار نگرانی کرده و تاکید کرده اند که این فعالیت ها جزو خطوط قرمز دولت اسرائیل هستند.

بر اساس ادعای این مقامات، برای مقابله با حضور ایران و جلوگیری از انتقال تسلیحات نظامی پیشرفته به حزب الله، تاکنون صدها عملیات هوایی تهاجمی در سوریه به انجام رسیده است.

گفته می‌شود ۷ ایرانی در این حمله هوایی کشته شدند

تایمز اسرائیل – یک خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز سه‌شنبه گزارش کرد شمار کشته شدگان ایرانی در حمله‌ی هوایی منسوبه به اسرائیل علیه سوریه که پیش از این چهار تن اعلام شده بود، به هفت تن رسیده است.

روز دوشنبه یکی از کشته شدگان به عنوان سرهنگ نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، نیروی نخبه‌ی نظامی که مستقیما به ولی فقیه ایران گزارش می‌دهد، شناسایی شد.

خبرگزاری تسنیم‌ همچنین گزارش کرد اجساد کشته شده‌ها روز سه‌شنبه از سوریه به ایران بازگردانده شدند.

روز دوشنبه تهران اسرائیل را به خشونت‌های «بی‌شرمانه» در سوریه متهم کرد. وزارت خارجه‌ی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور «خشونت و حمله‌ی هوایی رژیم صیونیست» علیه پایگاه هوایی تی‌۴ در حومس را «به شدت»‌ محکوم می‌کند. ‌

این وزارتخانه «تمام کشورهای آزاد را… فراخواند علیه خشونت‌های بی‌شرمانه‌ی صیونیست خاموش ننشینند» و افزود حمله‌ی هوایی مزبور وضعیت کشور جنگ‌زده را بیش از پیش بغرنج کرده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه، که بر زدوخورد این کشور نظارت می‌کند، گفت تعداد کشته شده‌ها ۱۴ تن بوده و در میان آنها مقامات نظامی سوری و کارکنان امنیتی ایرانی هر دو موجود بوده‌اند.