شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

فیلم: شلیک گازاشک آور به تجمع معلمین و فرهنگیان در اصفهان/ و خبر کامل حمله چماقداران خونخوار رژیم اسلامی

تجمع فرهنگیان در اصفهان «به خشونت کشیده‌ شد»

اتحادیه آزاد کارگران ایران از حمله نیروی انتظامی به تجمع فرهنگیان شاغل و بازنشسته در مقابل اداره کل آموزش و پرورش اصفهان در روز پنج‌شنبه و بازداشت شماری از آنان خبر داد.

عکس آرشیوی است

بر اساس گزارش‌های این اتحادیه، نیروی انتظامی دو تا سه تن از تجمع‌کنندگان را بازداشت کرده‌است. مقام‌های انتظامی تاکنون در این باره سخن نگفته‌اند.

گفته شده ماموران امنیتی و انتظامی به منظور ممانعت از تجمع معلمان و فرهنگیان در اصفهان، با اسپری فلفل، به تجمع‌کنندگان حمله کرده و برای متفرق کردن فرهنگیان معترض، از گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند.

در شبکه های اجتماعی به ویژه توئیتر تصاویر و ویدیوهایی منتشر شده است که منتشرکنندگان این ویدیوها و تصاویر، آنها را مربوط به اعتراض‌های معلمان و برخورد نیروهای امنیتی و انظامی با تجمع‌کنندگان در روز پنج‌شنبه، ششم دی‌ماه، دانسته‌اند.

تمسخر شعار دروغین مرگ بر آمریکا و از طرف دیگر چپاول اموال مردم و کارگران زحمتکش ایرانی. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

تجمع فرهنگیان اصفهانی در پی فراخوان اعتراض به پایین بودن دستمزد و با درخواست آزادی معلمان زندانی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برگزار شد. در سالیان اخیر، شماری از تجمع‌های فرهنگیان با برخوردهای امنیتی مواجه شده‌است و تعدادی از آنان نیز بازداشت شده‌اند.

در اردیبهشت ماه امسال نیز تجمع اعتراضی فرهنگیان در مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران منجر به بازداشت شماری از فعالان حقوق معلمان شد.

از وعده های دروغین خمینی جنایتکار به مردم فریب خورده ایران تا قبل از قدرت رسیدن کامل…

از جمله محمد حبیبی، عضو کانون صنفی معلمان ایران، از جمله‌ آن بازداشت‌شدگان بود که به گفته تشکل‌های صنفی معلمان و خانواده محمد حبیبی، هنگام بازداشت ضرب و شتم شده بود.

در نهایت برای شش نفر از آن بازداشت‌شدگان در تهران، حکم شلاق و حبس صادر شد. در این میان محمد حبیبی به تحمل هفت سال و نیم حبس، محکوم شد که سه روز قبل وکلای این معلم اعلام کردند، حکم قطعی به آنها ابلاغ شده است.

مرگ بر سپاهی و بسیجی و چماقداران و جنایتکاران رژیم اسلامی. بسیجی و سپاهی دشمنان ایران. دشمن ما همینجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست.

در حال حاضر، شماری از فعالان صنفی معلمان، از جمله اسماعیل عبدی، محمود بهشتی لنگرودی، محمد حبیبی، روح‌الله مردانی و عبدالرضا قنبری به اتهام‌های امنیتی زندانی هستند.

برخورد با معلمان، انتقاد تشکل‌های صنفی در ایران و سازمان‌های حقوق بشری و اتحادیه‌های کارگری در جهان را به دنبال داشته‌است.

صدور احکام زندان علیه فعالان صنفی،‌ انتقاد تشکل‌های صنفی در ایران و همچنین سازمان‌های حقوق بشری و اتحادیه‌های کارگری در جهان را به دنبال داشته است.

مرگ بر حسن روحانی قاتل و جنایتکار ـ مرگ بر تروریست ها و فاسدین رژیم اسلامی ـ مرگ بر اصلاح طلبان اسلامی. آخوند خوب، آخوند مُرده است. آزادی و سکولاریسم برای ایران. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

از جمله پنج سندیکای کارگری فرانسه در شهریورماه امسال، در نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی، آیت‌الله علی خامنه‌ای را مسئول جان محمد حبیبی دانستند و خواستار آزادی وی و دیگر معلمان زندانی شدند.

دیدبان حقوق بشر در بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه، یکم آذر، منتشر شد با تأکید بر اینکه اعتراض مسالمت‌آمیز و اعتصاب جزو آزادی‌های اولیه کارگران است، از تشدید فشار بر فعالان کارگری و معلمان ایران در هفته‌های اخیر انتقاد کرد.

رادیو فردا: منابع: رادیو فردا، اتحادیه آزاد کارگران ایران / آ.ن / پ.پ