شنبه, ۲۷ بهمن , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

وقتی قافیه را تنگ می آورند، پای ملت ایران را علیه کشورهای دیگر به میان می‌کشند ـ منشـه امیـر

تفسیر سیاسی هفته
نوشتـۀ منشـه امیـر

رادیو پیام اسرائیل ـ سران حکومت اسلامی ایران به خشم آمده اند که چرا نخست وزیر اسرائیل با شهامت و صراحت گفته است که اگر رژیم ایران بخواهد به اسرائیل آسیب برساند، ما در هر زمان و هر مکان به تعقیب آن ها خواهیم پرداخت و جلوی تجاوزگری آنان را خواهیم گرفت.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه رژیم، در بیانیه ای که بیشتر جنبه دشنام نامه داشت، تهدید کرد که رژیم ایران علیه اسرائیل به مراجع بین المللی شکایت خواهد برد.

یعنی، رژیم ایران بسیار ناخرسند است از این که اسرائیل گفته است که در برابر تجاوز و تعرض، از خود دفاع خواهد کرد و دشمن را سر جای خود خواهد نشاند – و گفته است که اسرائیل، این دشمن را به هرکجا که بگریزد تعقیب و مجازات خواهد کرد.

داعشی های جمهوری اسلامی، جنگ طلبان و گماشتگان دزد و فاسد و چماقداران رژیم، در حال آتش زدن پرچم کشورهای آمریکا و اسرائیل. جمهوری اسلامی و جنگ طلبان دشمنان حقیقی مردم ایران و کشور ایران هستند. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

بهرام قاسمی یک شیطنت دیگر هم مرتکب گردیده و آن این که در دشنامه خود ادعا کرد که نتانیاهو با این هشدار دفاعی، به تمدن و فرهنگ باستان ایران توهین کرده است.

چیزی ندارند در دفاع از خود بگویند، و پای ملت ایران و فرهنگ باستانی ایران زمین را به میان می کشند تا با دروغ و ترفند، یارگیری کنند.

ولی تلاش آن ها عبث است.

اول بگویند که خودشان از کی، به فرهنگ باستان ایران احترام گذاشته اند که حالا سنگ آن را به سینه می زنند؟

مگر خمینی نگفته بود که فرهنگ باستان ایران باطل اباطیل است و پادشاهان ایران همگی ستمگر و جبار بوده اند؟

مگر خمینی نگفته بود که تا پیش از آمدن اسلام، ایرانیان اصلا فرهنگ و تمدنی نداشتند و همه چیز از دوران تسلط اعراب پابرهنه بر ایران شکل گرفته و تمدن به وجود آمده است.

مطالب بیشتر در سایت رادیو پیام اسرائیل 

اول تمدن باستان ایران را ویران کردند و بعد داعش وار خواستند تمدن عرب را بر ایران مسلط سازند – که نتوانستند!

شعار داعشی های وطنی و جنگ طلبان جمهوری اسلامی برای محو و نابودی کشور اسراییل. مرگ بر جمهوری اسلامی. آزادی و سکولاریسم برای ایران.

مگر خود رژیم، در همین ماه های اخیر ادعا نکرده بود که کورش بزرگ یک شخصیت تاریخی نبوده که مورد ستایش و تحسین قرار گیرد، بلکه یک موجودیت خیالی است که به گفته آنان، رژیم “صهیونیست ها” او را به وجود اورده است؟

مگر این رژیم نیست که دور آرامگاه کورش بزرگ جدار احداث کرده تا نگذارد که ایرانیان به یکی از باستانی ترین افتخارات تاریخی خود نزدیک شوند؟

حالا، چون نتانیاهو گفته است که اسرائیل از خود دفاع می کند و پوزه فرماندهان رجزخوان سپاه پاسداران ایران را به خاک می مالد، آن ها یکباره غیرتی می شوند و به یاد تمدن باستان ایران می افتند و ادعا می کنند که نخست وزیر اسرائیل به تمدن باستانی ایران زمین توهین کرده است؟

خجالت نمی کشند؟ شرم ندارند؟ تصور کرده اند که مردم ایران زودباور و ساده اندیش هستند؟

داعش وطنی آیت الله خمینی، جلاد و خونخوار، پدرخوانده طالبان و داعش و دیگر تروریست های چند دهه گذشته در جهان است. آخوند ها و جمهوری اسلامی دشمنان حقیقی ایران. «دشمن ما همین جاست دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

به خودشان حق می دهند روی موشک هایشان بنویسند که اسرائیل نابود باید گردد؟

آن هم به زبان عبری نوشته اند که مبادا کسی نسبت به آرزوی خام آن ها برای نابودی اسرائیل تردید کند؟

این دهن کجی به قوانین بین المللی و موازین جهانی نیست که شما علنا از آرزوی نابودی یک کشور دیگر سخن می گوئید؟

کشوری که عضو سازمان ملل است و اکثر کشورهای دنیا آن را به رسمیت شناخته اند.

کشوری که با ایران مرز مشترک ندارد.

کشوری که نه تنها هرگز کوجکترین آسیبی به ایران زمین و ملت خوب آن نرسانده، بلکه همیشه روابط دو کشور بر اساس دوستی و همکاری و همیاری استوار بوده است – تا روزی که خمینی قدرت را در ایران از دست ملت ربود و همه کاسه کوزه ها را شکست.

آیا وقتی هر هفته در نماز جمعه و در هر فرصت دیگر، فریاد مرگ بر اسرائیل سر می دهید، این دهن کجی به نظم دنیا و روابط بین ملت ها نیست؟

حالا عصبانی شده اید از این که نخست وزیر اسرائیل گفته است که بدانید ما از خود دفاع خواهیم کرد،

خیلی خوب می توانیم از خود دفاع کنیم

و کاملا قادریم از خود دفاع کنیم

و اگر شما از سوریه و یا از هر مکان دیگری باشد که بخواهید به اسرائیل تعرض کنید، سرتان به سنگ خواهد خورد و ادامه حکومتتان به خطر خواهد افتاد.

آزادی و برابری زن و مرد و سکولاریسم برای آینده ایران.

در تلاش برای یارگیری از ملت ایران و بسیج کردن مردمان علیه اسرائیل، تلاشی که عاطل و بی ثمر است، بهرم قاسمی پای تمدن باستان ایران را پیش می کشد و ادعا می کند که نتانیاهو به ملت ایران و تمدن باستانی آن توهین کرده است.

چرا توهین کرده است؟ چون گفته است که ملت اسرائیل از خود در برابر تجاوزگری رژیم ایران دفاع خواهد کرد.

آیا سخنگوی وزارت خارجه ایران، به یاد ندارد که رهبرش سید علی خامنه ای گفته بود که اسرائیل ۲۵ سال دیگر نابود خواهد شد؟

این را نقض موازین بین المللی نمی دانید؟

رژیم شما تا یک سال دیگر هم باقی نخواهد ماند، تا برسد به ۲۵ سال دیگر که به جشم خود ببینید که هجو گفته و رجز خوانده اید.

آیا بهرام قاسمی، هنگامی که آن دشنام نامه را تهیه می کرد، از یاد برده بود که رهبرش، سید علی خامنه ای گفته بود که باید به فلسطینی های کرانه باختری نیز اسلحه رساند تا همانند حماس در نوار غزه، اسرائیل را به موشک ببندند؟

این فتنه گری، نقض قوانین بین المللی نمی باشد و قابل پیگیری نیست؟

حکومت داعشی صفت اسلامی آخوند ها و کارنامه سراسر جنایت و سیاهی و ننگین تحمیل فقر و بدبختی و ذلت و بیکاری و آوارگی و عقب ماندگی برای مردم شریف ایران. دشمن ما همنیجاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست. سرنگون باد جمهوری اسلامی ـ آزادی و سکولاریسم و برابری زنان و مردان در ایران.

چقدر کارمند یک اداره دولتی، آن هم سخنگوی وزارت خارجه، باید از قوانین و مقررات بین المللی ناآگاه باشد که ادعا کند چون اسرائیل گفته است که از موجودیت و امنیت خود دفاع خواهد کرد، و چون نتانیاهو گفته است که دشمن را در هر مکان و نقطه تعقیب کرده و به سزای اعمالش خواهد رساند، نقض قوانین بین المللی کرده – و شما که برای تعرض به اسرائیل یکصد هزار موشک و راکت به حزب الله لبنان  می دهید، پیشگامان صلح و آشتی جهانی محسوب می شوید؟

با آنکه  که پوزه آنها در همه کشورهای منطقه به خاک مالیده شده، هنوز هم به گنده گویی ادامه می دهند؟

حساب کنید که بیش از دو سال است به شورشیان حوثی در یمن اسلحه و پول رسانده اند و باعث کشتار مردم آن کشور گردیده اند و حوثی ها درجا می زنند و سخن از برقراری آتش بس است و آمریکا به صراحت می گوید که در یمن آینده، جایی برای رژیم ایران وجود نخواهد داشت.

پس، همه سرمایه گذاری های رژیم ایران در بمن برباد رفته است.

همین گونه، بیشترین تلاش خواهد شد که در سوریۀ آینده نیز، رژیم ایران جای پایی نداشته باشد/

به همین سان، میلیاردها دلار هزینه از بیت المال ایران در سوریه به باد می رود.

همین گونه، در بحرین و دیگر امیرنشین های عرب ناکام مانده اند.

بهرام قاسمی در دشنام نامه خود، اسرائیل را “مظهر اوهام و کینه و نفرت” توصیف کرده است.

ایرانی آزاد و با قوانین برابری قانونی زنان و مردان، و سکولاریسم.

این ها همه القابی است که در شـأن حکومت اسلامی ایران است که در اوهام خود، خواب تسلط بر جهان اسلام و تصرف خاورمیانه را می بیند  و همه جا تولید کینه و نفرت می کند و شعار مرگ بر کشورهای دیگر را سر می دهد و شیعه را به جان سنی می افکند و با انجام تبلیغات یهودستیزانه، می کوشد نفرت ایجاد کند و اسرائیل را رژیم اشغالگر قدس می نامد تا شاید اعتباری در جهان اسلام به دست آورد – که در این مورد نیز آب در هاون کوبیده و تلاش عبث کرده است.

اگر بهرام قاسمی، آن دشنام نامه را به ابتکار خود و با انشای خود نوشته، بهتر آن است که رژیم به فکر فرد دیگری به عنوان سخنگوی وزارت خرجه باشد.

آبرویشان، سخت رفته است.

اورشلیم – شنبه بیست وچهارم آذرماه ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۱۸