جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

وزیر دادگستری اسرائیلی، خانم ایلت شاکد: احتمال دارد که تحریم های آمریکا،کمر رژیم ایران را بشکند

رادیو پیام اسرائیل ـ یک وزیر اسرائیلی ارزیابی می کند که آغاز مرحله دوم تحریم های آمریکایی علیه رژیم ایران، ممکن است از نظر اقتصادی کمر حکومت را بشکند و آن را به ورشکستگی بکشاند. ولی باید دید که در عمل چه خواهد شد.

اَیِلِت شاکد وزیر دادگستری اسرائیل

این ارزیابی را خانم اَیِلِت شاکد وزیر دادگستری اسرائیل، در مصاحبه ای با روزنامه جروزالم پست بیان کرد.

او گفت که اسرائیل آماده است به همه اقدامات لازم دست بزند تا تلاش های حکومت ایران را برای رسیدن به بمب هسته ای خنثی سازد.

خانم شاکد در حالی این ارزیابی خود را عنوان می کند که مقامات فرانسوی می گویند که سازوکار پیشنهادی از جانب اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم های آمریکایی، ممکن است موثرتر از آن باشد که تاکنون ارزیابی شده است.

شعارهای عقیدتی و پوچ خمینی و جمهوری اسلامی که منجر به بدبختی زندگی اکثریت مردم ایران شده است. و از کشور ایران نیز یک کشور بی آبرو تروریست پرور و عقب مانده اسلامی ساخت.

این دیدگاه مقامات فرانسوی در حالی عنوان می شود که ایالات متحده به اتحادیه اروپا هشدار داده که تلاش برای دور زدن تحریم ها، به زیان خود اروپائیان تمام خواهد شد و ایالات متحده همه فعل و انفعالات در این زمینه را زیر نظر دارد.

حکومت اسلامی آخوند ها و کارنامه ننگین و سراسر جنایت و فقر و بدبختی و ذلت و آوارگی و عقب ماندگی برای ایران و مردم شریف ایران.

خانم ایلیت شاکد که از سران حزب راستگرای “هبیت هیهودی” می باشد، در کابینه محدود امنیتی دولت اسرائیل عضویت دارد و در بحث های مربوط به ایران شرکت فعال داشته است.

وزیر دادگستری اسرائیل در رابطه با تلاش های رژیم ایران برای تولید بمب هسته ای، از جمله گفت: اسرائیل برای جلوگیری از اتمی شدن رژیم ایران، از همه امکانات لازم استفاده خواهد کرد. آگاهان سیاسی می گویند که مفهوم این سخنان آن است که اسرائیل برای رسیدن به این هدف، حتی ممکن است به نیروی نظامی روی آورد.

خانم شاکد گفت که اگر تحریم های نفت و گاز نیز موثر نیفتد و رژیم ایران همچنان به تلاش خود در برنامه های اتمی و موشکی ادامه دهد، اسرائیل راهکارهای دیگری را جستجو خواهد کرد.

وزیر دادگستری افزوده گفت که در هر حال باید دید که اجرای مرحله دوم تحریم ها چه پیامدی خواهد داشت. ولی ارزیابی آن است که قطع فروش نفت ایران، ممکن است از نظر اقتصادی کمر رژیم را بشکند.

خانم شاکد گفت که او می داند که شماری از کارشناسان ارزیابی می کنند که چین و روسیه به ایران کمک خواهند کرد که  از تحریم ها سالم بیرون آید، ولی باید دید که چه رخ خواهد داد.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی و سکولاریسم برای فردای ایران

وزیر دادگستری در مصاحبه با جروزالم پست در مورد یک موضوع مهم دیگر نیز مورد پرسش قرار گرفت و آن، میزان همکاری های آشکار و پنهان اسرائیل و عربستان سعودی علیه رژیم ایران بود.

فقر و بدبختی اکثریت ایرانیان تا زندگی اشرافی آخوند ها و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

به خانم شاکد یادآوری گردید که به موجب اخباری که در ماه های اخیر در رسانه های عرب زبان انتشار یافته، رئیس سازمان امنیت خارجی اسرائیل، یوسی کوهن، سفر محرمانه ای به ریاض داشته و با رئیس اداره اطلاعات عربستان که خالد بن علی المُمَیدان نامیده می شود دیدار و گفتگو داشته است. وزیر دادگستری حاضر نشد درباره میزان درستی این خبر اظهار نظری بکند ولی گفت: «تنها مطلبی که در این زمینه می توانم بیان کنم آن است که همکاری های امنیتی و دفاعی بین اسرائیل و عربستان سعودی، امروز خیلی بیشتر از گذشته است».