جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

کریستین ساینس مانیتور: تنش بین فقیر و غنی در ایران شدت می گیرد

گزارش از اسکات پترسن در روزنامه «کریستین ساینس مانیتور»

صدای آمریکا- مقاومت یک جامعه چگونه قابل اندازه گیری است؟ یک راه می تواند انسجام اجتماعی باشد. با آماده شدن ایران برای تحریم های شدیدتر آمریکا، نفرت علیه وابستگان رژیم که ثروت شان را به رخ می کشند، بالا گرفته است.

کارنامه ننگین و سراسر جنایت و فقر و بدبختی و ذلت و آوارگی و عقب ماندگی برای ایران و مردم شریف ایران.

دهه ها پیش در ایران برای نمایش آرمان های سوسیالیستی انقلاب ۱۳۵۷، پولدار بودن رازی پنهان بود که به ندرت به رخ کشیده می شد.

سرنگون باد جمهوری اسلامی ـ آزادی و سکولاریسم برای ایران.

اما امروز؟ اتومبیل های اسپورت فراری، پورش و لامبورگینی که موتورهایشان برای مسابقات اتومبیلرانی در جاده های اروپا طراحی شده است، در میان ترافیک شدید تهران مانور می دهند.

آخوند ها، پاسداران، بسیجی ها و جمهوری اسلامی دشمنان ایران. اعراب و فرهنگ اسلامی، دو مرتبه به ایران حمله نظامی و فرهنگی کردند… اولین تاریخ مربوط به ۱۴۰۰ سال قبل که ایران به تصرف سپاه اسلام در آمد… و دومین دفعه نیز در سال ۱۳۵۷ به سرکردگی جلاد و جنایتکاری بنام آیت الله خمینی. آخوند خوب، آخوند مُرده است.

جوانان پولدار ایرانی عکس هایی از خودشان در مهمانی ها، کنار استخرها، در خودروها و کاخ ها و مراکز خرید لوکس به اشتراک می گذارند.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ آزادی و سکولاریسم برای فردای ایران

با وجود تحریم ها و در حالی که بسیاری از مردم عادی با مشکلاتی برای تامین مایحتاج شان روبرو هستند، مراکز تزریق بوتاکس پر از مشتری است.

فقر و بدبختی اکثریت ایرانیان تا زندگی اشرافی آخوند ها و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

انقلاب ایران وعده عدالت اقتصادی و برابری برای همه ایرانیان می داد. در سال های اول انقلاب حتی ثروتمندان زندگی فروتنانه ای را در پیش گرفته بودند.

شکاف اجتماعی فزاینده امروز موجب پیدایش دو جهان موازی شده است. در این فضا همه چیز از مکالمات تا سبک زندگی یک طرف برای طرف مقابل غریبه و غیرقابل باور است.

یک ناظر امور ایران می گوید: «مشاهده روند چند سال گذشته، این میل به فخر فروشی حیرت آور است. این بیماری است. یک بیماری اجتماعی است، وقتی مردم عادی این قدر زیر فشار هستند.»