جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

محمدرضا رمضانزاده، رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان بازداشت شد

کیهان لندن ـ رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان و از آموزگاران خراسان شمالی در پی اعتصاب سراسری آموزگاران بازداشت شد. این آموزگار بلافاصله پس از بازداشت اعلام کرد دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

به دنبال تحصن معلمان در سراسر کشور روز یکشنبه ۲۲ مهرماه محمدرضا رمضان‌زاده رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان و دبیر کانون صنفی معلمان خراسان شمالی بازداشت شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که محمدرضا رمضانزاده در بدو ورود به محل کار دستگیر شده است او از ابتدای بازداشت در اعتراض به بازداشت غیر قانونی خود دست به اعتصاب غذا زده است.

این بازداشت پیرو اعتصاب سراسری و دو روزه آموزگاران سراسر ایران در روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۲۲ و ۲۳ مهرماه صورت گرفته است. آموزگاران این اعتصاب را به دعوت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان انجام دادند.

نخستین روز این اعتصاب سراسری با استقبال بی‌نظیری از سوی آموزگاران در استان‌های مختلف روبرو شد و در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد.

کارنامه ننگین و سراسر جنایت و فقر و بدبختی و ذلت و آوارگی و عقب ماندگی برای ایران و مردم شریف ایران.

در حالی که رسانه‌های حکومتی هیچ خبری از این اعتصاب صنفی منتشر نکردند اما خبرها حکایت از فشار شدید وزارت آموزش و پرورش و نیروهای امنیتی بر مدیران مدارس دارد تا به هیچ وجه مدارس خود را تعطیل نکنند و مدارس دایر باشد. با این وجود آموزگاران در دفتر مدارس دست به اعتصاب زده و سر کلاس درس حاضر نشدند و اعتصاب آنها با موفقیت پیش رفت.

مرگ بر جمهوری اسلامی جنایتکار ـ آزادی و سکولاریسم برای ایران فردا.

بازداشت محمدرضا رمضان‌زاده نشان می‌دهد در حالی که رسانه‌ها و مقامات حکومتی ظاهراً نسبت به این اعتصاب سکوت اختیار کردند اما اثرات این اعتصاب را دریافته و به آن واکنش نشان دادند.

این در حالیست که شورای هماهنگی تشکیل‌هاص صنفی آموزگاران اعلام کرده است در صورت برآورده نشدن خواسته‌های آموزگاران، آنها این اعتصاب‌ها را در آبان‌ماه نیز ادامه خواهند داد.

مهمترین خواسته آموزگاران افزایش حقوق آموزگاران شاغل و بازنشسته، پرداخت سرانه دانش‌آموزی به مدارس و همچنین پایان دادن برخورد امنیتی و قضایی با آموزگاران است.