شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

«اسدالله اسدی»، دیپلمات تروریست جمهوری اسلامی مظنون به برنامه ریزی برای بمب‌گذاری در پاریس تفهیم اتهام شد

دیپلمات ایرانی  مظنون به برنامه ریزی برای بمب‌گذاری در پاریس تفهیم اتهام شد

یورونیوز ـ مقامات قضایی بلژیک روز چهارشنبه اسدالله اسدی، دیپلمات سفارت ایران در اتریش و سه نفر دیگر را به برنامه‌ریزی برای بمب‌‌گذاری در نشست مجاهدین خلق در پاریس متهم کردند. هر چهار متهم در دادگاه تفهیم اتهام شدند.

آلمان روز سه‌شنبه آقای اسدی را به بلژیک مسترد کرد. وی کارمند سفارت ایران در وین، پایتخت اتریش بود و متهم است که قصد داشته در همایش سازمان مجاهدین خلق که در ماه ژوئن در فرانسه برگزار شد، بمب‌گذاری کند.

دو متهم دیگر (امیر سعدونی و نسیم نعامی)،* در ماه ‌ژوئن به همراه ۵۰۰ گرم ماده منفجره پروکسید استون در بلژیک بازداشت شدند. متهم چهارم نیز در فرانسه دستگیر و سپس به بلژیک تحویل داده شد.

دولت فرانسه هفته گذشته اعلام کرد دارایی‌های وزارت اطلاعات ایران و دو شهروند ایرانی را در ارتباط با طرح حمله به گردهم‌آیی مجاهدین خلق در پاریس مسدود کرده است.

در واکنش به این اقدام فرانسه، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات مطرح شده علیه ایران در پرونده بمب‌گذاری در فرانسه را رد کرد و خواهان آزادی فوری دیپلمات ایرانی شد.

———————————————-

*تحقیقات در آلمان درباره دیپلمات‌تروریست دستگیر شده رژیم ایران

اشپیگل در ادامهٔ گزارش خود به تحقیقات در آلمان درباره دیپلمات‌تروریست دستگیر شده رژیم پرداخته، و می‌افزاید:

دو نفر دستگیر شده (در بلژیک)، امیر سعدونی و نسیم نعامی، سال‌ها پیش در بلژیک تقاضای پناهندگی کردند و از مدتی پیش در مجاهدین خلق فعال شدند تقریباً به همین مدت هر دوی آنها به‌عنوان جاسوس برای سرویس مخفی (رژیم) ایران در تهران کار می‌کردند. آنها طی سالیان طولانی اطلاعاتی را از زندگی داخلی مجاهدین خلق به رژیم ایران می‌دادند. آنها با افسر فرمانده‌شان یعنی اسدالله اسدی در ونیز، میلان، زالسبورگ، وین و در تهران ملاقات کرده‌اند. آنها او را فقط به اسم دانیل می‌شناختند. اسدی در هر دیدار حدود ۴هزار یورو به آنها می‌داده که پول زیادی برای این دو نفر بوده است؛ سعدونی این اواخر به‌عنوان انباردار و نعامی به‌عنوان اتوکش کار می‌کرده‌اند.