سه شنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

تورم شدید در بازار مسکن / افزایش بی سابقه قیمت (بیش از ۶۰ درصد)

به گزارش خبرنگار مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گزارش تحلیلی بازار مسکن در مرداد ماه امسال را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش مرداد ماه امسال ۱۳ هزار و ۱۲۰ فقره خرید و فروش مسکن با متوسط قیمت هر متر مربع ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان در تهران پشت سر گذاشته شد که این میانگین قیمت نسبت به ماه قبل از آن (تیرماه ۹۷) ۶.۳ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل (مرداد ۹۶) ۶۲ درصد افزایش یافت.

این افزایش بی سابقه قیمت (بیش از ۶۰ درصد) در حالی است که از نظر تعداد معاملات نسبت به ماه قبل (تیر ۹ امسال) ۴.۹ درصد و نسبت به ماه مشابه سال گذشته (مرداد ۹۶) ۲۸.۱ درصد کاهش تعداد خرید و فروش مسکن را شاهد هستیم.

فقر و بدبختی و بیکاری و اعتیاد و طلاق و آوارگی و میلیون ها درد بی درمان در ایران بیداد میکند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اظهار نظر کارشناسان افزایش بیش از انتظار قیمت ها همزمان با کاهش شدید تعداد معاملات نشان دهنده ادامه رکود تورمی در بازار مسکن است.

گزارش تحلیلی دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی می افزاید: واحدهای مسکونی منطقه یک پایتخت با متری ۱۵ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان گرانترین و منطقه ۱۸ با متری ۳ میلیون و ۹۰ هزار تومان ارزانترین منطقه تهران در مرداد ماه بودند.

فقر و بدبختی فرهنگیان و معلمین زحمتکش و شریف در ایران. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

مقایسه میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در مرداد امسال با مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد بیشترین افزایش قیمت مسکن در منطقه ۵ با رشد ۸۳.۱ درصدی رخ داده و کمترین میزان رشد نیز به منطقه ۱۲ با ۲۴.۳ درصد تعلق دارد.

بودجه سال نود و هفت و میلیارد ها میلیارد پول مردم بیچاره و منابع ایران به جیب آیت الله های مرتجع حکومتی می رود.

یکی از اتفاقات متفاوت بازار مسکن در ماه گذشته، تعلق گرفتن رکورد بیشترین معامله به واحدهای مسکونی واقع در بازه های قیمتی بیش از متری ۱۲ میلیون تومان با ۱۳.۹ درصد بود این در حالی است که در ماه های گذشته واحدهای بین متری ۳ تا ۵ میلیون تومان بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص می دادند. ولی در مرداد امسال واحدهای مسکونی واقع در این بازه قیمتی (۳ تا ۴ میلیون تومان در هر متر) ۱۲.۴ درصد و ۴ تا ۵ میلیون تومان در هر متر ۱۱.۸ درصد از کل معاملات مسکن را در اختیار داشتند که نشان می دهد استقبال از واحدهای گرانتر بیشتر بوده است! واحدهای زیر متری ۲ میلیون تومان هم با داشتن یک درصد معاملات، کمترین تعداد خرید و فروش مسکن را کسب کردند.

مرگ بر جمهوری اسلامی

توحش اجاره ها

همدلی – ماجرای اجاره‌ها را حتما شما هم شنیده‌اید. البته به طور حتم نمی‌دانید چرا این اتفاق رخ داده است و یا چرا هر روز دامنه آن گسترده‌تر‌ می‌شود. جالب اینجاست که کسی هم نیست تا پاسخگوی سناریوی اجاره‌ها باشد یا به داد اجاره‌نشین‌ها برسد. واقعیت آن است که قیمت‌ها وحشی شده‌اند. بهترین تشبیه برای این افسارگسیختگی قیمت‌ها، توحش اجاره‌هاست.

فقر و بدبختی اکثریت ایرانیان تا زندگی اشرافی آخوند ها و سران و گماشتگان و چماقداران جمهوری اسلامی. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

هر چه هست به‌نظر‌ می‌رسد امروز می‌توان مدعی شد که اجاره‌ها در بدترین روزهای خود ایستاده‌اند و مردم یا همان اجاره‌نشین‌ها نیز بدترین روزهای خود را تجربه می‌کنند. در حال حاضر در مناطق غرب تهران مثل حوالی میدان پونک یک واحد کوچک ۵۰متری یک سال یا دوسال ساخت ۱۵۰میلیون رهن داده می‌شود و کمی پایین‌تر در مناطق میانی شهر تهران مانند ستارخان یک آپارتمان ۷۰ متری آن هم نه چنان نوساز با ۷۰ میلیون پول پیش و چیزی نزدیک به ۲میلیون یا ۵/۲میلیون اجاره داده می‌شود. در مناطق جنوبی نیز وضع به همین منوال است.

آخوند ها و جمهوری اسلامی دشمنان ایران. اعراب و فرهنگ اسلامی، دو مرتبه به ایران حمله نظامی و فرهنگی کردند… اولین تاریخ مربوط به ۱۴۰۰ سال قبل که ایران به تصرف سپاه اسلام در آمد… و دومین دفعه نیز در سال ۱۳۵۷ به سرکردگی جلاد و جنایتکاری بنام آیت الله خمینی. آخوند خوب، آخوند مُرده است.

جالب اینجاست که دیروز معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در ۴۰ سال گذشته حضور دولت در ساخت‌‌وساز مسکن بین نیم تا ۳درصد بوده است، ‌می‌گوید:‌ «دولت تنها در جایی حق دخالت در بازار مسکن را دارد که بخواهد از قشر ضعیف حمایت کند». البته این که دولت در پروژه‌های اقتصادی دخالت نکند، به طور قطع فرآیندی مطلوب است اما اگر فرض را بر این بگذاریم که برای حمایت از قشر ضعیف دولت‌ می‌تواند به بازار مسکن ورود و از اجاره نشین‌ها حمایت کند، آیا اکنون زمان این دفاع فرا نرسیده است؟ خب به اطراف خود نگاه کنیم، برخی از صاحبخانه‌ها به همراه گروهی از مشاوران املاک در بستر برخی سیاست‌های نابجای اقتصادی، ضوابط حاکم بر بازار مسکن را شبیه جنگل کرده اند. اکنون در جایی مثل یوسف آباد اجاره یک آپارتمان ۷۰ متری به ۱۵۰میلیون پول پیش و ۳ میلیون اجراه رسیده است. در جایی مثل شهران نیز یک آپارتمان ۶۰ متری را با ۷۰ میلیون پول پیش و ۱٫۶۵۰ ملیون تومان اجاره ماهانه پشت ویترین قرار داده‌‌اند. تهرانپارس آپارتمان ۱۰۵ متری، با ۷۰ میلیون و اجاره ماهانه بیش از۳ میلیون تومان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. در مجیدیه نیز آپارتمان ۵۳ متری با ۳۵ میلیون و بیش از ۲ میلیون تومان اجاره داده‌ می‌شود. در شهرک غرب ۳۰۰ تر ویلایی که به طور حتم برای هر شهروندی نیست، با ۲۵۰میلیون تومان ودیعه و اجاره ماهانه ۱۵میلیون تومان برای اجاره در پرونده‌های مشاورین قرار گرفته است. امیرآباد ۷۲ متر آپارتمان را به ۷۰ میلیون تومان پول پیش با اجاره ماهانه ۲ میلیون تومان اجاره می‌دهند. در سلسبیل ۵۱ متر آپارتمان به ۲۵ میلیون پول پیش و ۱٫۵ میلیون تومان اجاره ماهانه پای قرارداد ایستاده است. اندیشه در حواشی تهران ۶۰ متر آپارتمان را تا ۴۰ میلیون رهن کامل اجاره‌ می‌دهند. این نرخ‌ها به شکل رندوم از چند نقطه تهران انتخاب شدند تا قیمت بازار در اختیار مخاطبان قرار بگیرد. برخی گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که قیمت یک واحد آپارتمان ۵۶ متری در بلوار فردوس با رهن ۶۵ میلیون تومان و اجاره ماهانه ۷۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

اعراب و فرهنگ اسلامی، دو مرتبه به ایران تهاجم فرهنگی کردند… اولین تاریخ مربوط به۱۴۰۰ سال قبل و حمله وحشیانه و خونین اعراب به ایران… و دومین بار نیز در سال ۱۳۵۷به سرکردگی آیت الله خمینی جنایتکار و فاشیست اسلامی.

گزارش‌های موجود نشان می‌دهد برخی صاحبخانه‌ها به شکل دلبخواهی و برخی مشاوران نیز با ترفندهای گوناگون بازار اجاره را به سرسام رسانده‌اند. به طور قطع بارها نیز از ماجرا گزارش تهیه شده است یا از آن سخن گفته است اما تا امروز نه تنها اتفاقی رخ نداده است بلکه نرخ‌های بازار به شکل بیمارگونه‌ای بالا‌ می‌روند. به نظر شما آخر این پروسه قرار است به کجا برسد؟