شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

اعتصاب عمومی فراگیر در شهرهای کردنشین ایران / مرگ بر جمهوری اسلامی

kurdistan.jpgیورو نیوز ـ چند شهر در استان‌های کردنشین ایران روز چهارشنبه شاهد اعتصاب گسترده بود.

برخی کنشگران سیاسی و مدنی کُرد و گروه‌های حقوق بشری ایران از چند روز پیش در فضای مجازی مردم شهرهای کردنشین را به اعتصاب سراسری در روز ۲۱ شهریور فراخوانده بودند.

در پی انتشار این فراخوان امروز چهارشنبه بسیاری از مغازه‌ها در شهرهای استان کردستان، کرمانشاه و آدربایجان غربی تعطیل بود. بر اساس تصاویر و مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی ایران منتشر شده، نیروهای انتظامی و اطلاعات از روز سه‌شنبه در نقاط مرکزی برخی شهرها از جمله سنندج مستقر شده بودند.

مرگ بر جمهوری اسلامی ـ مرگ بر خامنه ای ـ مرگ بر روحانی ـ آزادی و سکولاریسم برای ایران.

در برخی ویدئوهای همرسان شده در فضای مجازی نیروهای لباس شخصی دیده می‌شوند که با اسپری روی در مغازه‌های شرکت کننده در اعتصاب علامت می‌زنند.

گفته می‌شود نیروهای امنیتی دست کم پنج نفر را نیز در شهرهای مریوان، سردشت و روانسر در پیوند با اعتصاب روز چهارشنبه بازداشت کرده‌اند. برخی گزارش‌های تائید نشده شمار بازداشت‌شدگان را تنها در شهر مریوان تا هشت نفر ذکر می‌کنند.

دیوار نویسی مرگ بر خامنه ای و دیکتاتور در خیابان های ایران. این کاری است که همیشه و در هر فرصتی انجام گیرد.

اعتصاب گسترده به جز سنندج، در شهرهای بانه، مریوان و کامیاران در استان کردستان و کرمانشاه، بوکان و مهاباد در دو استان کردنشین دیگر گزارش شده است.

انگیزه اصلی اعتصاب کردستان، اعتراض به اعدام سه زندانی کُرد و نیز حمله موشکی اخیر سپاه پاسداران به مقر دو تشکیلات کرد ایرانی در خاک کردستان عراق عنوان شده بود.

مرگ بر جمهوری اسلامی جنایتکار ـ آزادی و سکولاریسم برای ایران فردا.

سپاه پاسداران روز شنبه گذشته مقر حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) و حزب دموکرات کردستان را در منطقه کوی‌سنجق در خاک اقلیم کردستان عراق هدف حمله موشکی قرار داد.

در همان روز نیز حکم اعدام سه زندانی کُرد به نام رامین حسین‌پناهی، زانیار مرادی و لقمان مرادی به اجرا در آمد.