سه شنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

دو شرکت بزرگ نفتی ژاپن و یک شرکت هندی خرید نفت از ایران را متوقف کردند

رادیو پیام اسرائیل ـ شرکت جی ایکس دی جی و شرکت آیدی میتسو ژاپن خرید نفت ایران را از مهر ماه آینده متوقف می کنند.

خبرگزاری بلومبرگ با درج این خبر افزود ضرب الاجل آبان ماه امسال که تعیین شده تا صادرات نفت ایران را تحریم کند اکنون برای خریداران یک علامت هشدار بسیار نزدیک است که نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند.

بعد از ضرب الاجل آبان هر شرکتی که با رژیم ایران تجارت داشته باشد با این خطر مواجه است که از سیستم مالی آمریکا خارج و محروم شود.

میلیاردها پول مردم ایران صرف هزینه قبر جلاد خونخوار آیت الله خمینی میشود. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

شرکت جی ایکس دی جی بزرگترین پالایشگاه ژاپن و رقیب داخلی آن یعنی ایدی میتسو کوسان هر دو گفتند از خرید نفت ایران درماه اکتبر خودداری می کنند.

شرکت نفت بهارات هند هم از جمله پالایشگاه هایی است که برای ماه اکتبر سفارشی به ایران نداده است همه این شرکت ها منتظرند که نمایندگان دولتی آنها که با آمریکا در مذاکره هستند جواب مشخص به آنها بدهند.

شرکت هایی که از خرید نفت در ماه اکتبر خودداری کردند بخشی به این خاطر است که نگران این هستد که نفت سفارش داده شده بعد از چهار شنبه ۱۳ آبان به دستشان برسد.

مرگ بر جمهوری اسلامی

رژیم ایران نگران است که ۲۹ درصد از مشتریان نفت خود را در سال جاری از دست بدهد.

رسانه‌های محلی ژاپن از آماده شدن کمپانی های عمده فروش نفت ژاپن برای متوقف ساختن واردات نفت از ایران از ماه اکتبر خبر دادند و این در حالی است که نگرانی ها از جزئیات تحریم‌های واشنگتن درباره واردکنندگان نفت از ایران شدت می‌گیرد.

لازم به یادآوری است که مرحله دوم تحریم های ایالات متحده علیه صنعت نفت و بانک رژیم ایران از ۵ نوامبر برابر با ۱۳ آبان ۹۷ دوباره آغاز خواهند شد.

بیکاری و فقر و نداری و آوارگی کارگران و اکثریت مردم ستمدیده ایران، تا زندگی اشرافی و سرمایه دارانه آخوندهای بیکار و مفتخور و مرتجع و سران و گماشتگان رژیم اسلامی. «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن اسرائیل و آمریکاست».

از سوی دیگر در روزهای اخیر رسانه‌های ژاپنی از دریافت معافیت توسط ژاپن برای داشتن اجازه جهت ادامه واردات نفت ایران خبر داده اند ولی به نظر می رسد که به دست آوردن معافیت ممکن نخواهد بود.

یک مقام وزارت بازرگانی ژاپن روز دوشنبه تایید کرد ژاپن موضوع معافیت را در گفتگو با ایالات متحده مطرح ساخته است ولی توضیح بیشتری نداد.

بنا به گزارشات واردات نفت خام ژاپن از ایران در سال گذشته ۵.۳درصد کل واردات نفت این کشور بوده است.