شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
آخرین اخبار : 

حمله معترضان عراقی در بصره به کنسولگری جمهوری اسلامی و به آتش کشیدن آن… ایران برو بیرون + فیلم

F0F74AEB-D56D-496F-AC54-23DD944B8CD8.jpegرویترز از حمله و ورود معترضان در بصره به کنسولگری ایران خبر داد.

به گزارش «انتخاب»؛ خبرگزاری رویتز به نقل از منابع امنیتی عراق نوشت که معترضان در شهر بصره که از سه‌شنبه این هفته در اعتراض به شرایط نا به سامان خدمات رسانی اعتراضاتی داشتند، شامگاه جمعه به کنسول‌گری ایران در این شهر حمله کرده‌اند.

در همین حال، برخی از کاربران عراقی در توییتر از به آتش کشیده شدن کنسولگری ایران خبر داد.

شعار معترضان عراقی در مقابل کنسولگری ایران در بصره: «ایران برو بیرون»

العربیه – مردم معترض در شهر بصره در جنوب عراق پس از سوزاندن مقر احزاب و سازمان‌های نزدیک به ایران در این شهر، شامگاه پنج‌شنبه ۶ سپتامبر ۲۰۱۸ در مقابل کنسولگری ایران در این شهر، شعار «بصره آزاده است، ایران برو بیرون» سر داده و به آنچه دخالت‌های تهران در امور داخلی عراق دانستند، اعتراض کردند.در شبکه‌های اجتماعی، از جمله صفحه فیسبوک شبکه کردی «رووداو» تصاویری از مردم معترض در بصره منتشر شده که به «سرسپردگی» برخی شخصیت‌های عراقی به «کشورهای همسایه» که ادعا می‌کنند «حکومت اسلامی» هستند، اشاره می‌شود.

فردی که در این ویدئو صحبت می‌کند، می‌گوید که ایران به دلیل برخی منافعش، آب را از بصره قطع کرد. به گفته او، اوضاع ناگواری که نسل فعلی مردم عراق تجربه می‌کنند و بیکاری و فقر موجود در این کشور ناشی از «سرسپردگی همه دولت [عراق] و نبود یک انسان شریف» در این دولت است. او گفت: «دولتی فراحزبی و مستقل می‌خواهیم. نه نه به احزاب».

مردم معترض مقر تعدادی از احزاب، موسسات و شبکه‌های تلویزیونی در بصره را به آتش کشیدند. اقامتگاه استاندار بصره و جایی که او از هیات‌های رسمی استقبال می‌کند، مقر سازمان بدر، مقر شبکه النخیل، مقر مجلس اعلای اسلامی، مقر حزب الدعوه، مقر شبکه العراقیه، ساختمان شبکه‌های الغدیر و الفرات، مقر حزب اسلامی و جریان الحکمه، منزل ولید کیطان، نائب رئیس مجلس بصره، مقر گردان‌های الشهدا، دفتر بصره آزاد، دفتر الفضیله، مقر عصائب اهل الحق، دفتر فالح الخزعلی نماینده مجلس، دفتر جنبش اراده، دفتر جنبش النجباء، دفتر سرایا الخراسانی، دفتر انصار الله الاوفیاء، دفتر حزب‌الله، دفتر البدلاء و دفتر جنبش ثارالله از جمله اماکنی بودند که مردم معترض پیش از روانه شدن به سمت کنسولگری ایران، به آتش کشیدند.